10 آذر 1398

مشروح مذاکرات مجلس شوراي اسلامي – جلسه ۱۶۶

مشروح مذاکرات مجلس شوراي اسلامي – جلسه ۱۶۶

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏

جلسه یکصد و شصت و ششم(166) 2 آذر ‎مــاه 1384 هجری‎شمسی 20 شوال‎المکرم1426 هجری‎قمری

مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی

 

دوره هفتم ـ اجلاسیه دوم

1385 ـ 1384

 

فهرست مندرجات:

 

1 ـ اعلام رسمیت و دستور جلسه.

2 ـ تلاوت آیاتی ازکلام‎الله مجید.

3 ـ ناطقین قبل از دستور آقایان: عبدالرضا ترابی، سیدجمال‎الدین ارجمند، شاپور مرحبا و الیاس نادران.

4 ـ تذکرات آیین‎نامه آقایان: محمدرضا سجادیان، ایرج ندیمی، قدرت‎الله ایمانی و محمدتقی کاویانی‎پور نمایندگان محترم خواف، لاهیجان، خرم‎آباد و نهاوند.

5 ـ تذکرات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به مسؤولان اجرایی کشور.

6 ـ تصویب اصلاحات کمیسیون درخصوص لایحه ممنوعیت قلع ساختمانهای آموزشی و پرورشی تابع وزارت آموزش و پرورش (جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان).

7 ـ بحث و بررسی درخصوص طرح یک‎فوریتی اصلاح ماده (1) قانون مربوط به مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب 1334 و الحاق یک تبصره به آن.

8 ـ رأی عدم اعتماد مجلس به آقای سیدمحسن تسلطی وزیر پیشنهادی نفت.

9 ـ اسامی تأخیرکنندگان.

10 ـ اعلام ختم جلسه وتاریخ تشکیل جلسه آینده.

 

«جلسه ساعت هشت و بیست و یک دقیقه به ریاست آقای غلامعلی حدادعادل رسمیت یافت»

اداره تدوین مذاکرات مجلس شورای اسلامی

 

1 ـ اعلام رسمیت و دستور جلسه

رئیس ـ بسم ‎الله الرحمن الرحیم

با حضور 222 نفر جلسه رسمی است‎، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

منشی (حاجی‎بابایی) ـ بسم‎الله الرحمن الرحیم

دستور جلسه یکصد و شصت و ششم روز چهارشنبه دوم آذر ماه 1384 هجری‎شمسی مطابق با بیستم شوال 1426 هجری قمری:

1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درمورد لایحه یک‎فوریتی ممنوعیت قلع و قمع واحدهای آموزشی و پرورشی تابع وزارت آموزش و پرورش (اعاده شده از شورای محترم نگهبان).

2 ـ بررسی صلاحیت و برنامه آقای محسن تسلطی نامزد تصدی وزارت نفت و اخذ رأی اعتماد.

3 ـ گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درمورد طرح یک‎فوریتی اصلاح ماده (1) قانون مربوط به مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب 1344 و الحاق یک تبصره به آن.

2 ـ تلاوت آیاتی ازکلام‎الله مجید

رئیس ـ تلاوت کلام‎الله مجید را آغاز بفرمایید.

(آیات 9 ـ 7 از سوره مبارکه «مائده» توسط قاری محترم آقای منصور قصری‎زاده قرائت گردید)

اعوذبالله من‎الشیطان‎الرجیم ـ بسم‎الله‎الرحمن‎الرحیم

وَ اذْکُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ وَ مِیثاقَهُ الَّذِی واثَقَکُمْ بِهِ إِذْ قُلْتُمْ سَمِعْنا وَ أَطَعْنا وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ * یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامِینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالْقِسْطِ وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلی‏ أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوی‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِما تَعْمَلُونَ * وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَ أَجْرٌ عَظِیمٌ*

(صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

رئیس ـ از آقای قصری‎زاده قاری محترم سپاسگزاری می‎کنیم.

3 ـ ناطقین قبل از دستور آقایان: عبدالرضا ترابی، سیدجمال‎الدین ارجمند، شاپور مرحبا و الیاس نادران

رئیس ـ ناطقین قبل از دستور را دعوت بفرمایید.

منشی (محمدصادقی) ـ بسم الله الرحمن الرحیم

ناطقین قبل از دستور جلسه امروز عبارتند از:

ـ جناب آقای عبدالرضا ترابی نماینده محترم گرمسار.

ـ جناب‎آقای سیدجمال‎الدین ارجمند نماینده‎محترم جهرم.

(که هرکدام ده دقیقه وقت دارند)

ـ جناب آقای اصغر گرانمایه‎پور نماینده محترم کاشان، آران و بیدگل.

ـ جناب‎آقای الیاس نادران نماینده‎محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر.

(که هرکدام پنج دقیقه وقت دارند)

جناب آقای ترابی بفرمایید.

عبدالرضا ترابی ـ سلام علیکم

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین والعاقبه للمتقین

با سلام به‎پیشگاه ‎مقدس‎حضرت‎بقیه‎الله (عجل‎الله تعالی‎فرجه‎الشریف) و روح پرفتوح شهداء و امام شهداء و سلام و درود به محضر رهبر معظم انقلاب و ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی و همکاران معزز.

هفته بسیج را به بسیجیان جان‎برکف صمیمانه تبریک عرض می‎کنم. ابتداء از مردم شریف و بزرگوار شهرستان گرمسار که با حضور پرشور خود در انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره‎ای مجلس بصورت گسترده شرکت کردند و با رأی اعتماد خود اینجانب را بعنوان خدمتگزار خودشان در سنگر مجلس انتخاب نمودند کمال تشکر و سپاسگزاری را می‎نمایم.

ملت شریف ایران، همکاران محترم! یکی از مسائل مهم و روز کشور مسأله انرژی هسته‎ای می‎باشد. از آنجا که در این هفته در آستانه برگزاری نشست شورای حکام آژانس بین‎المللی انرژی هسته‎ای می‎باشیم، لذا لازم می‎دانم نکاتی را در اینخصوص بیان نمایم.

با مصوبه مهم و سرنوشت‎ساز مجلس محترم درخصوص پروتکل الحاقی، بردشمنان خارجی ما بخصوص آمریکا ثابت شد که جمهوری اسلامی بر اجرای تصمیم خود مصمم است و اگر آنها بخواهند بهرنحوی پرونده هسته‎ای ایران را به شورای امنیت بفرستند همزمان فعالیت هسته‎ای صلح‎آمیز در کلیه پایگاههای هسته‎ای ایران شروع خواهد شد. از حدود (500) نیروگاه برق هسته‎ای در جهان، بیش از (70) درصد آن در آمریکا و اروپا مستقرند. حال که ما می‎خواهیم تنها نیروگاه برق هسته‎ای خود را در بوشهر راه‎اندازی کنیم مانع آن می‎شوند. آمریکا و سه کشور اروپایی باید به این باور برسند که جمهوری اسلامی هرگز از حرکتی که در این راه شروع کرده عقب‎نشینی نخواهد کرد و استفاده صلح‎آمیز از انرژی هسته‎ای را حق قانونی خود می‎داند و این مسأله همان اندازه برای ملت ما اهمیت دارد که ملی شدن صنعت نفت اهمیت داشت.

ملت شریف ایران، همکاران محترم! تا مادامیکه ما وحدت داشته‎ و در صحنه حاضر باشیم هیچ خطری ما را تهدید نمی‎کند و آمریکا و هم‎پیمانان او جرأت پیاده کردن اهداف شوم خود را نخواهند داشت و بدون شک همه چیز در سایه وحدت، دست‎یافتنی است.

و اما دربخش اجرایی کشور جا دارد ضمن تشکر از زحمات جناب آقای خاتمی و همکاران محترمشان به دولت جدیدالتأسیس جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد رئیس‎جمهور محترم صمیمانه تبریک بگویم و آرزوی توفیق نمایم. این دولت که با شعار مهرورزی، عدالت‎گستری و مبارزه با فقر و فساد به میدان آمده تازه‎نفس و برخاسته از متن ملت است و می‎طلبد که به آنها فرصت دهیم تا ضمن برنامه‎ریزی و تسلط بر اوضاع کشور بتوانند شعارها را عملی کنند. دولت جدید با چالشهای داخلی و خارجی زیادی روبروست. در چالشهای خارجی از همه مهمتر بحث انرژی هسته‎ای می‎باشد که قبلاً به آن پرداخته شد، ولی چالشهای داخلی نیز فراوان است و در اینجا به اهم آن اشاره می‎کنم:

1 ـ بیکاری خیل عظیم جوانان مؤمن، تحصیلکرده و آماده کار.

2 ـ مشکلات اقتصادی کشور با اقتصاد بیمار و کسر بودجه دولت.

3 ـ مشکلات معیشتی قشر عظیم از فرهنگیان محترم کشور.

4 ـ فقر و فساد اجتماعی.

5 ـ رانت‎خواری و دیگر مشکلات مرتبط با آن.

6 ـ مشکلات بخش کشاورزی و صنعت.

7 ـ مشکلات بازار سرمایه و جذب سرمایه‎گذاران داخلی و خارجی که تمامی مشکلات فوق با هماهنگی و همدلی سه قوه قابل حل می‎باشد.

اما بعد: بعضی از مهمترین مسائلی که انتظار می‎رود دولت خدمتگزار باید برای حل و فصل آنها اقدام نماید بشرح ذیل می‎باشد:

1 ـ ایجاد امنیت اقتصادی درکشور برای بازار سرمایه و سرمایه‎گذاران.

2 ـ اهتمام در عملی شدن برنامه چهارم توسعه درزمان خود با ترتیب اولویتهای برنامه و نظارت مستمر بر اجرای دقیق و بهنگام پروژه‎ها.

3 ـ برنامه‎ریزی برای حرکت صحیح و بهنگام برای نیل به اهداف برنامه چشم‎انداز بیست ساله.

4 ـ برنامه‎ریزی کوتاه‎مدت، میان‎مدت و بلندمدت برای حل معضل بیکاری جوانان.

5 ـ تصویب نرخ تضمینی خرید دیگر محصولات کشاورزی همانند نرخ تضمینی گندم.

6 ـ تشویق سرمایه‎گذاران خارجی برای سرمایه‎گذاری در پروژه‎های داخلی.

7 ـ اهتمام برای برقراری عدالت در جامعه که قطعاً همکاری جدی و قاطع قوه قضائیه را نیز می‎طلبد.

و اما مسائل حوزه انتخابیه‎ام شهرستان گرمسار:

همکاران محترم! شهرستان گرمسار که در شمال‎شرق تهران در فاصله یکساعتی آن قرار گرفته متأسفانه رشد چندانی نکرده و بجهت امکانات بالقوه آن جای رشد فراوان دارد. این شهرستان باتوجه به نزدیکی به پایتخت بعنوان شهرستان معین آن بخصوص در مسأله جمعیتی و صنعت میتواند خیلی از مشکلات آنرا حل کند.

گرمسار ورودی شمالشرق کشور و ورودی استان سمنان می‎باشد و دارای قابلیتهای فراوان است. بعنوان یک چهارراه مهم ارتباطی شمال، جنوب، شرق و غرب کشور را بهم ارتباط می‎دهد. قطب کشاورزی استان است، یکی از قطبهای مهم صنعتی کشور است و جاذبه‎های گردشگری فراوان دارد که از آن جمله جاده معروف سنگفرش ابریشم و قصر بهرام‎گور و کویر زیبا با آسمانی نورانی در شب که مورد توجه گردشگران خارجی می‎باشد.

و اما مشکلات شهرستان:

1 ـ مشکل آب شرب از دیرباز که هنوز حل نشده و انتظار می‎رود ان‎شاء‎الله در آینده‎ای نزدیک با کمک وزارت نیرو با طرحهای کوتاه‎مدت و بلندمدت مشکل را رفع کنیم.

2 ـ کمبود آب کشاورزی در بخش مرکزی گرمسار، بخش ایوانکی و آرادان که بخصوص بخش ایوانکی دارای مشکلات بیشتری می‎‎باشد و بعلت اختلاف سطح از مشروب شدن رودخانه حبله‎رود محروم است و باید بصورت اساسی مشکل آب شرب و کشاورزی آن حل شود.

3 ـ مشکلات درمانی و بهداشتی و کمبود پزشک درسطح شهرستان.

4 ـ مشکلات بخش کشاورزی با هزینه بالای دوره کاشت، داشت و برداشت و عدم دفع آفات بموقع.

5 ـ مشکلات معیشتی فرهنگیان محترم شهرستان.

6 ـ بیکاری جوانان تحصیلکرده و آماده بکار.

7 ـ کمبود اماکن ورزشی برای جوانان و بانوان.

8 ـ ناامنی حاکم بر شهرستان در چندماه اخیر، بخصوص سرقت احشام.

درپایان پروژه‎های مهم و زیربنائی مورد نیاز شهرستان که باید اجراء شوند ذکر می‎گردد:

1 ـ ضمن تشکر از جناب آقای مهندس رحمتی وزیر محترم راه و ترابری برای دستور مساعد جهت تکمیل طراحی و شروع عملیات اجرایی جاده بادرود کاشان به گرمسار و راه‎آهن بادرود به گرمسار در سال 85.

ـ تسریع در ادامه عملیات اجرایی جاده قم ـ گرمسار.

ـ تکمیل طراحی و شروع عملیات اجرایی جاده فیروزکوه به گرمسار درسال 85 که اجرای طرحهای فوق صدها کیلومتر مسیر را نزدیکتر و صدها میلیون تومان در مصرف سوخت و قطعات یدکی صرفه‎جویی می‎کند و شهرستان را به یک چهارراه مهم اقتصادی تبدیل می‎نماید. باتوجه به نزدیکی گرمسار به تهران و انتقال جمعیت سرریز تهران به گرمسار می‎طلبد که یک خط حمل و نقل مطمئن ایجاد شود و آنهم متروی روباز گرمسارـ پاکدشت به تهران است که یکی از پروژه‎های مهم وزارت راه می‎باشد. (رئیس ـ آقای ترابی! وقتتان تمام است) چشم، تمام می‎کنم.

2 ـ با تشکر از وزیر محترم بازرگانی و معاونت محترم بازرگانی داخلی ایشان که دستور مساعد جهت حل مشکل ذخیره‎سازی گندم برای شرق‎تهران و گرمسار را صادر فرمودند.

3 ـ با تشکر از وزیر محترم نیرو و معاونین محترمشان در امور آب و فاضلاب که اهتمام جدی در حل مشکلات آبرسانی به شهرستان جهت تأمین آب شرب و کشاورزی را به شرح ذیل در دستور کار دارند:

ـ تأمین اعتبار لازم برای سال آینده جهت تسریع در عملیات اجرایی سد مخزنی نمرود که تنها منبع تأمین آب شهرستان می‎باشد و برای دشت گرمسار طراحی شده است.

ـ احداث خط لوله آب شرب از بند انحرافی سیمین‎دشت و سد مخزنی نمرود تا تصفیه‎خانه.

ـ احداث تصفیه‎خانه بزرگ آب شرب شهرستان.

ـ لوله‎گذاری برای انتقال آب از آلونک به ایوانکه و شهرکهای صنعتی و گرمسار.

ـ مطالعه جهت آبرسانی از منطقه لوزوره به آرادان.

4 ـ با تشکر از وزیر محترم بهداشت و درمان که با تحویل و راه‎اندازی بیمارستان امام حسین آرادان موافقت فرمودند.

5 ـ ادامه اکتشاف چاههای نفت در منطقه کویری گرمسار توسط پیمانکار خارجی مربوطه.

6 ـ احداث جاده مهم گردشگری گرمسار به جاده ابریشم و قصر بهرام‎گور.

7 ـ احداث شهرک دانشگاهی.

در پایان ضمن تشکر از مسؤولین اجرایی کشور، برایشان آرزوی توفیق هرچه بیشتر در راه خدمت‎رسانی به ملت بزرگ از درگاه خداوند منان خواهانم.

خدایا! چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

رئیس ـ تشکر می‎کنم، ناطق بعدی را دعوت بفرمایید.

منشی (محمدصادقی) ـ ناطق بعدی جناب آقای سیدجمال‎الدین ارجمند هستند، بفرمایید.

سیدجمال‎الدین ارجمند ـ بسم الله الرحمن الرحیم

«اللهم إنا نرغب إلیک فی دوله کریمه تعزّ بها الا سلام و اهله و تذل بها النفاق و أهله و تجعلنا فیها من الدعاه الی طاعتک والقاده الی سبیلک و ترزقنا بها کرامه الدنیا و الآخره».

هفته بسیج را به شما همکاران و نمایندگان ملت تبریک می‎گویم، امید است تا برای تقویت این نهاد الهی و مردمی و انقلابی به وظایف خود عمل نماییم و امید دارم که چهره‎های ماندگار بسیجیان که برای جوانان شور و برای دوستان امیدآفرین و برای دشمنان بیم‎آفرینند مورد توجه و عنایت قرار گیرد که براستی شناسایی و معرفی چهره‎های ماندگار می‎بایست همراه با فرهنگ و سمت و سوی فکری و نگاه و نگرش بسیجیان جان‎برکف باشد. مراحل نهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در آرامش و امنیت کامل و با مشارکت فعال مردم رشید و شهیدپرور ایران برگزار گردید، ضمن قدردانی از ملت دلاور ایران که با حضور خود توطئه دشمنان را کمرنگ و برای نظام اسلامی اقتدار آفریدند به پیشگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک می‎گویم. امید است که دولت جدید بتواند از تجربیات چندین ساله نظام انقلاب اسلامی که خود یک سرمایه بزرگی است بخوبی استفاده و در بکارگیری از توانمندیها تلاش نموده و سمت و سوی بودجه و اعتبارات را به سمت مناطق محروم و کم برخوردار هدایت نماید.

اگر دشمنان امروز به ذخایر و منابع ملتها چشم دوخته‎اند و از دسترسی ما به انرژی هسته‎ای دچار دلهره شده‎اند که حق مسلم ملت ماست، قطعاً منابع فکری و ذخایر و ثروت دیگر ملت ما را هم برای غارت هدف گرفته‎اند. لذا امید است که با عنایت به این مهم سبب شود تا ضمن توجه به این دو سرمایه عظیم استفاده و بکارگیری از امکانات و پتانسیلهای موجود در سرلوحه کار قرار گیرد و برای این دو ثروت و دارایی مهم برنامه‎ریزی و ساماندهی شود.

باید بگویم که هیچکس و هیچ دولتی از خطا و لغزش مصون نبوده و نیستند و باید عملکردها مورد نقد منصفانه و موشکافانه قرار گیرند. مطابق آموزه‎های دینی و اخلاق حکومتداری، نقد عامل حیات جامعه است، البته نقد باید به هدف خدمت و رفع نواقص موجود با ادبیات خیرخواهانه صورت گیرد تا تأثیرگذار باشد و طبیعی است که باید به دولتمردان جدید فرصت کافی داد و در این مدت کوتاه انتظارات چندساله را توقع ننمود تا در بستری آرام و حتی با کمک و همراهی مدیران دیروز آنچه که درتوان دارند ان‎شاء‎الله بمنصه ظهور برسانند و البته چه بهتر که این نقدها از سوی نخبگان و مسؤولانی که خود معتقد به آرمانهای انقلاب و دلسوز نظام و مردمند باشد. امروز شاید بهترین خدمت به دولت نقد صریح رویکردها و عملکردهاست که البته برپایه آرمانهای انقلاب اسلامی و در رأس آن عدالت خواهد بود.

من امید دارم که همکارانم در مجلس شورای اسلامی با دلسوزی و همکاری، همراهی با دولت را به اثبات برسانیم و در تکمیل شدن کابینه کمک کنیم که با مشاورت همه کارها به سرانجام خواهد رسید.

تلاش برای نجات وزارتخانه‎ای بی‎متولی که وزارتخانه‎ایست کلیدی، اکنون شخصیتی متعهد و توانمند و دلسوز از بیت روحانیت برای تصدی‎ وزارت نفت معرفی شده‎اند که احساس می‎شود برای نجات این وزارتخانه نیاز به حمایت داریم. امیدوارم که دولت محترم با برنامه‎ریزی و با کوچک کردن حجم خود که البته باتوجه به قابلیتها و با فعال‎کردن بخش خصوصی بساماندهی نظام مدیریتی باید بپردازد، نظام بانکی، کنترل و نظارت و مدیریت را در رأس کار قرار داده تا ان‎شاء‎الله با تغییر مدیریتها حتی شاهد ناآرامی در بازار سرمایه هم نباشیم و از اینکه در این راستا شاهد نشستهای خوبی با بخش خصوصی و از طرف دولت هستیم تشکر می‎نمایم.

دراین قسمت اشاره می‎نمایم که برای اطمینان‎بخشی در کارها نیازمند به زمینه و عمل به چند اصل است که یکی از این اصول، اعتقاد به سند چشم‎انداز بیست ساله و توجه و اعتقاد به برنامه چهارم توسعه و اعتقاد به سیاستهای ابلاغی اصل (44) قانون اساسی است که به سران سه قوه ابلاغ شده است و این میثاقی است که باید جدی گرفته‎شود. عدم توجه به این همه زحمات بعمل آمده و برنامه‎های آماده شده بنظر درست نمی‎آید. البته اگر ضعفی دیده می‎شود می‎بایست اصلاح گردد و برنامه چهارم توسعه و چشم‎انداز بیست‎ساله را تبدیل به یک فرهنگ عمومی نماید. و لذا باید بنحوه اجرایی کردن اصل (44) قانون اساسی رسید. دراین قسمت لازم می‎دانم تا لااقل در رابطه با یک فصل از برنامه چهارم توسعه که به بحث تحقیقات پرداخته ‎است اشاره‎ای داشته‎ باشم.

امروزه فعالیتهای اقتصادی مبتنی بر دانائی، دارای بالاترین ارزش افزوده در میان فعالیتهای اقتصادی جهان بشمار می‎رود. درخصوص توسعه نهضت نرم‎افزاری که تأکید مقام معظم رهبری و تأکید صریح سند چشم‎انداز برایجاد جامعه‎ای برخوردار از دانش پیشرفته است، پیشنهاد می‎نمایم تا براین اساس، دولت اقدامات مشخصی به شرح زیر انجام دهد:

1 ـ برنامه‎ریزی برای عملیاتی و محصولگرا شدن پژوهش بنحوی که فعالیتهای پژوهشی کشور بصورتی که زنجیره هدفدار توسعه علمی و اقتصادی کشور را موجب گردد.

2 ـ برنامه اجرایی و عملیاتی مشخص در راستای نهضت نرم‎افزاری با هدف دستیابی به مقام اول تولید علم و نیز کسب (5) درصد از تولید ناخالص داخلی از طریق صنایع و حرفه‎های دانش‎‎بنیان تدوین نموده و بمرحله اجراء گذارد.

3 ـ برنامه‎ریزی و اهتمام نسبت به توسعه پارکها و مراکز رشد علم و فناوری با هدف کمک به توسعه شرکتها و مؤسسات دانش‎بنیان شکل گرفته از فارغ‎التحصیلان جوان (لازم است این برنامه‎ریزی بگونه‎ای باشد تا زمینه لازم جهت نوآوری و کارآفرینی فارغ‎التحصیلان جوان مهیا شود).

و اما چند نکته در ارتباط با فارس و حوزه انتخابیه:

استان فارس باتوجه به توانمندیهایش در بعد راه و دانشگاه و میراث فرهنگی و پتروشیمی نیاز به حمایت دارد که بحق اگر نگوییم مورد کم‎لطفی واقع شده است لیکن باید گفت مورد بی‎مهری واقع شده است که می‎بایست حمایت مسؤولین در رفع کمبودها و جبران کاستیها را طلبید.

و اما از حوزه انتخابیه‎ام جهرم:

شهرستان دار‎المؤمنین با نام آشنای انقلابیش که شهیدانی عزیز را تقدیم انقلاب نموده است و فردا مراسم سالگرد قافله‎سالار امام جمعه فقیدمان در جهرم است. (یادش گرامی و راهش پررهرو باد)

اشاره‎ای به چند مشکل برای کمک و مساعدت و استمداد از مسؤولین.

چنانکه مستحضرید مرکبات یکی از مهمترین تولیدات باغی کشور است که جمع کثیری از مردم را بخود مشغول و تولیدات سالانه بالغ بر (4/5) میلیون تن بخود اختصاص داده است. با عنایت به واردات میوه از طرف دولت شاهد وارد آمدن خساراتی به باغداران زحمتکش این شهرستان بودیم، امیدوارم که وزارت بازرگانی و شورای محترم اقتصاد در فصل برداشت با اتخاذ تصمیم درست از ورود مرکبات به کشور جلوگیری نمایند و باغداران ما را با مشکل مواجه ننمایند. جهت استحضار، شهرستان جهرم یکی از قطبهای مرکبات است و حداقل (50) درصد مردم این منطقه به تولیدات باغی و کشاورزی اشتغال دارند و جهرم همه‎ساله بالغ بر (500) هزار تن از انواع مرکبات تولید می‎کند. با عنایت بوضع درآمدی مردم از مسؤولین مربوطه می‎خواهم تا با اعمال نظارت و کنترلی حساب‎شده از واردات بی‎رویه مرکبات خارجی جلوگیری نموده و بیش از این مردم این شهرستان را دچار مشکل ننمایند. اگرچه یکی از راهکارها می‎تواند تعیین نرخ تضمینی باتوجه به کلیه هزینه‎های تولید و درآمد کشاورزی و باغداری و ملزم نمودن صنایع تبدیلی به استفاده مطلوب از تولیدات و صادرات فرآورده‎ها به خارج از کشور باشد، لکن نیاز به کمک از وزیر محترم صنایع داریم تا با حمایت بتوان قدمهای خوبی در بخش صنعت و همچنین صنایع تبدیلی برداشت.

ضمن تشکر از وزرای محترم صنایع و کشاورزی امیدوارم که درجهت رفع مشکلات این شهرستان شهیدپرور ما را یار باشند و با حمایت و عنایت خودشان در تقویت صنایع تبدیل کشاورزی پشتیبانی نمایند.

از وزیر محترم راه در حمایت از بازگشائی جاده لار ـ جهرم که درواقع با این مسیر دو استان بزرگ هرمزگان و فارس بهم متصل گردیده‎اند تشکر می‎نمایم. امید است که با آسفالت شدن این مسیر شاهد بهبود وضعیت جاده باشیم و از حمایت این عزیز در جهت دوبانده شدن جاده جهرم ـ شیراز تشکر می‎نمایم، چرا که با ترافیک جاده‎ای در همین مدت کوتاه و باز شدن مسیر جاده لار به جهرم و در ادامه به شیراز شاهد تصادفات ناگوار بین جهرم و شیراز بوده‎ایم که با دوبانده شدن این مسیر کمک بزرگی خواهد بود.

از وزیر محترم نیرو در حمایت از تأمین سهیمه آب سد سلمان فارسی برای شهرستان جهرم تشکر می‎نمایم و امیدوارم تا برای مردمی که با حفر چاه و با زحمت و تلاش، اکنون آب را از عمق (300) متری زمین تأمین می‎کنند و در بسیاری از محلات شهر، هم‎اکنون با کمبود و بحران آب روبرو هستند رفع نگرانی بشود.

از وزیر محترم بهداشت و دیگر مسؤولین بلحاظ حمایت از بیمارستانهای جهرم و دانشکده علوم‎پزشکی تشکر می‎کنم. امید است که با عنایت به نیاز جدی برای جایگزینی بیمارستان قدیمی شهیدمطهری اقدام عاجل بعمل آید.

از وزیر محترم مخابرات در رفع مشکل اعتبار اداره پست و وزیر محترم کار بخاطر تلاش درجهت فراهم آوردن زمینه‎های اشتغال تشکر می‎نمایم.

در پایان از صدا و سیما و مسؤولین محترم این سازمان می‎خواهم تا روستاهای این شهرستان را مورد عنایت بیشتر قرار دهند اگرچه بلحاظ پوشش نتوانیم ساکنین روستاها را زیر چتر بگیریم، تلاشهای مستمرمان سبب خواهد شد که جوانان ما به انحراف کشیده نشوند. جهت استحضار با باز شدن مسیر جاده لار به جهرم و در ادامه به شیراز سبب شده است که ایاب و ذهاب و حمل و نقل مسافر هم در این مسیر زیاد بشود.

در همینجا من اصرار و استدعا دارم از سازمان محترم صدا و سیما که با عنایتی بیشتر اجازه ندهند با دراختیار گرفتن CDهای مستهجن جوانان ما به انحراف کشیده بشوند، اگر ما جوانان و ساکنین روستاها و این منطقه را زیر پوشش خبری قرار ندهیم مطمئن باشیم که انحرافات و CDهای مستهجن و امکانات اینچنینی که در منطقه فراهم آمده است، همه را مورد تهدید قرار خواهد داد و در آینده اعتباری که برای این منظور می‎خواهیم در برنامه‎مان درنظر بگیریم پاسخگو نخواهد بود.

امیدوارم که خداوند متعال به همه مسؤولینی که قصد خدمتگزاری به نظام را دارند، در هر پست و سمت و منصب و مقامی که هستند خداوند متعال بر تأییداتشان بیفزاید و همه آنها را در پناه خودش از جمیع بلیات مصون و محفوظ بدارد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

رئیس ـ تشکر می‎کنم، ناطق بعدی را دعوت بفرمایید.

منشی (محمدصادقی) ـ ناطق بعدی جناب آقای شاپور مرحبا هستند. البته این وقت متعلق به آقای گرانمایه‎پور بود که ایشان وقتشان را طی یادداشتی به جناب آقای مرحبا دادند، بفرمایید.

شاپور مرحبا ـ بسم‎ الله الرحمن الرحیم

«رب اشرح‎ لی صدری و یسّرلی امری واحلل عقده من لسانی یفقهوا قولی»

با سلام و درود به معمار و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و امام راحل و سلام و درود به رهبر معظم و معزز جمهوری اسلامی و همه شهدای گرانقدر، جانبازان و ایثارگران و با گرامیداشت یاد و خاطره همه بسیجیان و تبریک بمناسبت هفته بسیج، همین بسیجیانی که دیروز با ایجاد دیوارهای گوشتی در مقابل شرق و غرب که با حمایت استکبار جهانی که به کشور اسلامی ما حمله کرده بودند ایستادگی کردند و عزت به کشور اسلامی ما دادند و امروز هم از کیان اسلامی دفاع می‎کنند که اینروزها هم شاهد همین فشارها و مسایلی که در برنامه هسته‎ای برای کشور ما بوجود آورده‎اند.

باتوجه به اینکه ما می‎خواهیم بگوییم که اولاً دین ما با سلاحهای کشتار جمعی مخالف است، دوماً این حق مسلم کشور ماست، باتوجه به اینکه اگر اهداف آژانس بین‎المللی هسته‎ای را ما بررسی بکنیم می‎بینیم هدف اینها از تشکیل آن چیست؟ ما که عضو آژانس بین‎المللی هستیم، ما که به تعهدات و مقررات NPT پایبندیم، بازرسین شما بیشترین بازرسی را از محلات و مکانهای موردنظر کرد‎‎‎ه‎ است، از طرف دیگر در ماده (4) همین مقررات آژانس آمده است که این امکانات را باید دراختیار کشورهایی که می‎خواهند از انرژی صلح‎آمیز استفاده بکنند، ما می‎گوییم لحاف و تشک‎تان را هم بیاورید و شرکتهایتان در جهت مشارکت این قضیه بیاید، دیگر بیشتر از این شفاف‎سازی چه می‎خواهد باشد؟ این حق مسلم کشور ماست، ما را از شورای امنیت می‎ترسانید؟ (27) سال است که کشور ما در شورای امنیت است، (27) سال است که کشور ما در تحریم اقتصادی است، (27) سال است که شما بیشترین فشارها و بیشترین ظلم و جور را بر همه ملتهای مسلمان بویژه ملت اسلامی ما کرده‎اید و ما را از شورای امنیت می‎ترسانید؟ درواقع کشور ما کشوری است پایبند به عدالت، پایبند به ملتش و ملتش هم از کیان اسلامی خودش به رهبری مقام معظم رهبری ادامه خواهد داد و سر خم در مقابل کشور استکباری همچنانکه در همین جنگ تحمیلی و هزاران مواردی که برای کشور ما بوجود آوردند، نیاورده است، باز هم نخواهد آورد.

باتوجه به اینکه اخیراً یکسری شبنامه‎ها، توهین‎ها و افتراهایی در سطح استان علیه نمایندگان با این کلماتی که اغراض شیطانی حتی شخصی هم نگفته‎اند، واقعاً این مجلس اصولگرایی که اگر سوابق اینها را بررسی بکنند، سوابق پاک و بعنوان یک سربازی در تمامی صحنه‎ها هستند، انتظار ما این است کسانی که به مجلس اهانت می‎کنند که (عصاره این ملت است) یک عده اندک و قلیل انگشت ‎شمار و انتظار ما این است که با اینگونه افرادی که با همین شبنامه‎ها و با همین افتراها به نمایندگان منتخب مردم توهین می‎کنند باید برخورد شدیدی بشود و از طرف دیگر شما اگر اینها را دراختیار نمایندگان عزیز قرار بدهید اگر واقعاً کسی را می‎خواهند انتخاب بکنند انتخاب بکنند و چرا باید اینقدر به نمایندگان اهانت و جسارت بکنند؟ ما انتظار برخورد با چنین افرادی را داریم که باتوجه به اینکه از استاندار منتخب انتظار داریم، مشکلاتی هم که در استان ما هست شما از نظر وضعیت جنگل، مرتع، صید و صیادی، صنعت و تمامی موارد را اگر بررسی بکنند استان گیلان ما کوله‎باری از مشکلات است، از جمله صیادی که واقعاً ما نمی‎توانیم از ذخایر دریایی خودمان آن سهم خودمان را به اندازه کافی برداشت بکنیم.

دیروز آنهایی که طرح خارج شدن صید دام‎گستر را ارائه کردند و لنج و صید صیادی صنعتی را پیشنهاد کردند، امروز اعتباری برای خرید همین لنجها منظور کرده‎اند، جنگلهای ما از بین رفته، صنعت ما از بین رفته، وضعیت چای ما به آنصورت است، وضعیت به‎رنج‎کاران ما (برنج نیست که واقعاً سنتی است) اگر وضعیت برنجکاران استان ما را بررسی بکنید سنتی است، ما انتظار داریم باتوجه به اینکه گیلان ما درواقع یک استان مستعد و باتوجه به اینکه نسبت به جمعیت از نظر شهداء مقام اول را در کشور دارد، نسبت به جمعیت بیشترین پشتیبانی از جبهه و جنگ را اینها کردند، بر همین اساس انتظار ما این است (رئیس ـ آقای مرحبا! وقت شما تمام است) که نسبت به رفع معضلات و مشکلات استان ما در بخشهای مختلف بررسی بکنند. امیدوار هستیم که خداوند متعال همه ما را در راه پیشبرد اهداف خونین و مقدس اسلامی و خدمت به مردم شریف و بزرگوار ایران اسلامی موفق و مؤید و تأیید بکند. والسلام علیکم

رئیس ـ از آقای مرحبا تشکر می‎کنم. آخرین ناطق را دعوت بفرمایید.

منشی (محمدصادقی)ـ آخرین ناطق جناب آقای الیاس نادران هستند، بفرمایید.

الیاس نادران ـ بسم‎ الله الرحمن الرحیم و به نستعین

هفته بسیج را به همه دریادلان بسیجی، خانواده‎های معظم ایثارگران این مرز و بوم که از همه هستی‎شان برای حفظ دستاوردهای انقلاب، استقرار آن و تمامیت ارضی این کشور داده‎اند تبریک عرض می‎کنم. امیدواریم این کشور همچنان بسیجی‎وار اداره شود و ان‎شاءالله بر تارک این کشور بسیج بدرخشد.

در انقلاب ما هر وقت مدیریتهای بسیجی در عرصه‎های مختلف مدیریتی وارد شده‎اند تحولاتی را ایجاد کرده‎اند که نسبت به نوع مدیریتهای تکنوکرات متفاوت از آن مبنائاً، متفاوت و تحولگرا بود. هر وقت در کشور در هر مسؤولیت مدیریتی یکی از عزیزان ما بصورت بسیجی، مخلصانه و خاضعانه و از سر دلسوزی کمر به همت خدمت به مردم بست، مردم طعم عدالت اسلامی را چشیدند. در سالهای گذشته، بعد از دورانهای تلخ مدیریتهای تکنوکراتی، ما بار دیگر در شهرداری تهران شاهد مدیریت بسیجی برادر عزیزمان جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد بودیم، برکات آن را نه تهرانی‎ها که شهرستانی‎ها هم دیدند و طعم آن را چشیدند و در انتخابات به این رویکرد که رویکردی اصولگرایانه، عدالت‎خواهانه و خدمت خالصانه و ساده‎زیستی مسؤولان و فاصله نگرفتن از مردم و طعم تلخ درد مردم را چشیدن بود پاسخ مثبت دادند.

مجلس هفتم در تاریخ قانونگذاری کشور نشان داد که با مدیریت و حرکتی بسیجی و جمعی که بر مبنای اصولگرایی در بستر عدالت‎خواهی برای تحقق آرمانهای بجا مانده از حضرت امام (رحمه‎الله‎علیه) و مغفول مانده در قانون اساسی و به زمین مانده در آنچه که باید انجام می‎شد در دستگاههای مختلف در آنجا نیز کمر به همت خدمتگزاری بسته شد و بحمدالله برکاتش چه در دولت گذشته، چه در دولت فعلی مشخص شد.

امروز بحمدالله بیشترین هماهنگی، همفکری و هم جهتی در مجلس و دولت وجود دارد. امروز کارهای بجا مانده ناشی از سوء نگاه مدیریتی گذشته بر گرده دولتمردان امروز باقیست. امروز مسؤولیت دولت در تحقق عدالت در عرصه‎های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فراوان است. امروز هم در عرصه قانونگذاری، هم در عرصه اجراء نیاز به همدلی و بسترسازی در حل مشکلات مردم داریم.

باید مجلس با همه وجود در چارچوب مواضع اصولگرایانه خود از دولت حمایت همه‎جانبه کند. باید با هم‎اندیشی، همفکری، همدلی ان‎شاءالله الرحمان مشکلات بزرگ پیش پای مردم برداشته شود. بیکاری، تورم، ناعدالتی‎ها، معضلات فرهنگی، مسایل اجتماعی و سیاسی، مسایل کلانی هستند که راهبردها و راهکارهای اجرای آنها عملی است، بشرط همراهی دو قوه بزرگ کشور قوه مجریه و مقننه. امیدواریم ان‎شاءالله این همدلی هر روز بیشتر شود و بتوانیم کمک کنیم تا دولت در تحقق آرمانهای خداخواهانه‎اش موفقتر شود.

آنها که تصور کردند رأی ندادن به بعضی از وزراء منجر به شکاف بین دولت و مجلس خواهد شد در خطا هستند، مجلس در رأی دادن به وزراء یا رأی ندادن به وزراء جز خدا و مرام اصولگرایی را مدنظر قرار نداده است. ما با بررسیهای کارشناسانه و در جلسات فشرده چه جلسات خصوصی، چه جلسات عمومی با عزیزان وزرای پیشنهادی جلساتی داشتیم و جمعبندی مجلس منحصراً براساس کارآمدی، همراهی و هم رأیی وزراء و توانمندیهای مدیریتی، فکری، اجرایی و شخصیتی آنها بود که رأی داده شد یا رأی داده نشد. (رئیس ـ آقای نادران! وقت شما تمام است) یکدقیقه اگر لطف بفرمایید. اگر مجلس بر مواضع اصولگرایانه خود تأکید دارد این نیست مگر برای کمک به دولت و برای فراهم کردن بستر در راه خدمتگزاری بیشتر و دقت و موشکافی بیشتر در صلاحیتهای فردی.

بنابراین لازم است تأکید کنم که همه عزیزان در این دوره نیز آنچه که مصلحت باشد تصمیم خواهند گرفت، اما فراموش نکنیم که هیچ مصلحتی بالاتر از حقیقت نیست و اگر افراد عزیزند حقیقت عزیزتر است. والسلام علیکم و رحمه الله

رئیس ـ خیلی متشکر.

4 ـ تذکرات آیین‎نامه آقایان: محمدرضا سجادیان، ایرج ندیمی، قدرت‎الله ایمانی و محمدتقی کاویانی‎پور نمایندگان محترم خواف، لاهیجان، خرم‎آباد و نهاوند

رئیس ـ تذکرات را آغاز می‎کنیم، از دوستان دعوت بفرمایید هم مختصر صحبت کنند و هم بر طبق آیین‎نامه. آقای سبحانی‎نیا تذکرات را بفرمایید.

منشی (سبحانی‎نیا) ـ جناب آقای سجادیان بفرمایید.

محمدرضا سجادیان ـ بسم‎ الله الرحمن الرحیم

آقای رئیس! تذکر بنده ماده (23) بندهای (1) و (11) است. در چند روز گذشته از طریق مطبوعات و اخبار شنیدم که کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی جهت بررسی وضعیت پروژه عمرانی استان، عازم استان خراسان‎رضوی بوده، برای من جای تعجب این بود که اکثر نمایندگان استان بی‎اطلاع بودند، از رئیس مجمع نمایندگان که حاج‎آقا مدنی هستند سؤال کردم ایشان هم ابراز بی‎اطلاعی کردند. آقای رئیس! بازدید کمیسیونها از استانها در راستای وظیفه نظارتی امر بسیار خوبی است ولی تقاضای ما این است قبل از سفر کمیسیون به استان حداقل با مجمع نمایندگان مشورت بشود.

الان شهرستانهای خواف و رشتخوار که از محرومترین شهرستانها هستند و از حداقل امکانات، ازجمله آب و راه محروم هستند و رنج می‎برند، نه گزارش خاصی شده و نه بازدیدی صورت گرفته. تقاضای بنده این است که ان‎شاءالله ترتیبی اتخاذ بشود که کمیسیونها قبل از سفر به استانها با رئیس مجمع و مجمع نمایندگان مشورت داشته باشند، متشکرم.

رئیس ـ خیلی ممنون، ظاهراً اشاره شما به سفر کمیسیون عمران به مشهد است. کمیسیون عمران برای یک امر خاصی به مشهد سفر کرده و غرضش از این سفر رسیدگی به مسایل کل استان نبوده. در آن امر خاص نمایندگان مطلعند و این سفر را یک سفر خاص باید تلقی کرد، درمورد کلی فرمایش شما درست است. نفر بعدی را دعوت بفرمایید.

منشی (سبحانی‎نیا) ـ جناب آقای ندیمی بفرمایید.

ایرج ندیمی ـ بسم‎ الله الرحمن الرحیم

تذکر من درمورد ماده (192) است که نمایندگان می‎توانند راجع به مسایل داخلی و خارجی کشور… و بعد به موضوع تذکر می‎پردازیم.

جناب آقای دکتر حداد! بنده یک تذکری را داده بودم، متن آن این بود:«وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر زاهدی پیگیری حقوقی اداری آتش‎سوزی اخیر کتابخانه دانشگاه و اهتمام بر پیشگیریهای مالی، اجرایی، مدیریتی و تأمین نیازهای حفاظتی… الی آخر».

جناب‎عالی یک محبتی کردید تذکر دیگری را با این مخلوط کردید که آنجا عنوان دیگری بود، نوشته بودند: «سوءمدیریت و بی‎توجهی هیأت رئیسه دانشگاه تهران… الی آخر». بعد دو اتفاق افتاد که نشان می‎دهد منبعد نباید تذکرها ادغام بشود، هرچند شما به جهت حتماً (بهرصورت) خلاصه کردن یا تلخیص یا از جهت همسویی، هم‎موضوعی این کار را کردید، اولاً تذکر ما را با تذکر دوستان دیگر مخلوط کردند. نامه‎ای که هیأت رئیسه به ما داد استناد کرد به آن تذکری که دیگر دوستان دادند.

ثانیاً واکنشهایی را در بیرون برانگیخت که اساساً بنده مثلاً در صدد تضعیف رئیس مثلاٌ دانشگاه تهران و مانند اینها نبودم. گمان می‎کنم این رویه که ما تذکرهای اشخاص را بصورت مستقل اگر نخوانیم و قرائت نکنیم و آن را ادغام کنیم واژه‎های حقوقی و کلمات برای خودشان بار معنایی دارند و می‎تواند موجب اختلاط اهداف بشود.

بنابراین خواهش ما این است باتوجه به اینکه من مطمئن هستم که شما فقط بخاطر وقت و ارتباط این کار را انجام دادید اما واقعاً من اصلاً راجع به رئیس دانشگاه تهران و هیأت رئیسه نظری نداشتم. من خواستم بگویم آقا! این نفایس ماست، این ذخایر ماست! اگر پول هم می‎خواهید بقول خود شما که دیروز اشاره کردید مثل مجلس. خوب، بیایید بگویید پول می‎خواهیم، نه اینکه مثلاً در توضیح گزارش آمده بود (من این جمله را عرض کنم) گفته بودند آقا! ما برقی را که به ما اعلان خطر می‎کند شبها قطع می‎کنیم بخاطر مثلاً گرانی تعرفه برق! خوب، این خیلی بد است که مثلاً بگویند آقا! علامتهای هشداردهنده شب قطع است، چرا؟ چون برق قطع است، چرا برق قطع است؟ چون پول نداریم. خوب، اگر واقعاً اینطوری است باید یک فکری کرد، خیلی ممنون.

رئیس ـ تشکر می‎کنم، چون خود جناب‎عالی پاسخ من را در ضمن تذکرتان دادید دیگر من وقت مجلس را نمی‎گیرم. نفر بعدی را دعوت بفرمایید.

منشی (سبحانی‎نیا) ـ نفر بعد جناب آقای اعلمی هستند که منصرف هستند، نفر بعدی هم جناب آقای فرهنگی هستند که منصرف هستند. جناب آقای ایمانی بفرمایید.

قدرت‎الله ایمانی ـ بسم‎ الله الرحمن الرحیم

تذکر من بند (11) ماده (23) است. متأسفانه بعضی از وزرای محترم ازجمله وزیر محترم کشور در عزل و نصبهای مدیران استانها و شهرستانها بجای تعامل و هماهنگی با نمایندگان مردم طبق نظرات و سفارشات بعضی از احزاب و گروهها در مرکز که از مقبولیت و محبوبیت آنچنانی برخوردار نیستند عمل می‎کنند و توجهی به نظرات نمایندگان ندارند. بخصوص در انتصابها دنبال نیروهایی می‎روند که مخالف نمایندگان می‎باشند و این امر موجب رنجش نمایندگان شده. اگر این روند ادامه پیدا بکند از این ببعد توقع و انتظار حمایت و پشتیبانی از نمایندگان را نداشته باشند. (رئیس ـ آقای ایمانی! فرمایش شما نطق قبل از دستورکه نیست!) با تقدیم سلام گرم و زودرس ماده (227) آیین‎نامه داخلی مجلس خدمت این عزیزان. والسلام

رئیس ـ تشکر می‎کنم، نفر آخر را دعوت بفرمایید.

منشی (سبحانی‎نیا) ـ جناب آقای کاویانی‎پور بفرمایید.

محمدتقی کاویانی‎پور ـ بسم‎ الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض تبریک هفته بسیج به مردم بزرگوار کشورمان بخصوص بسیجیان سلحشور، این حامیان واقعی دین و ولایت.

آقای رئیس! تذکر من بند (11) ماده (23) آیین‎نامه داخلی مجلس، همان حفظ شأن و منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان است.

همانطور که استحضار دارید براساس محاسبات انجام شده توسط بعضی از نمایندگان و کارشناسان مربوطه هر دقیقه وقت مجلس هزینه‎های زیادی برای مملکت دارد که از این وقت می‎بایست نهایت استفاده در جهت رفع مشکل مردم برده شود. در هر جلسه دو نفر نطق (10) دقیقه‎ای، دو نفر نطق (5) دقیقه‎ای دارند. معمولاً در نطقهای قبل از دستور مشکلات حوزه انتخابیه و مملکت مطرح می‎شود. معلوم نیست نتیجه طرح این مشکلات چه می‎شود؟ به وزرای محترم در رابطه با مشکل مردم تذکر داده می‎شود، تذکرات در صحن مجلس توسط جناب‎عالی یا رئیس جلسه قرائت می‎شود، پاسخ تذکرات چیست؟! نهایتاً رفع مشکلات مربوطه با سؤال کردن از وزیر توسط نمایندگان انجام می‎شود، در کمیسیونها چقدر وقت صرف می‎شود، وزیر و نماینده سؤال کننده وقت کمیسیون مرتبط را می‎گیرند که اکثر نمایندگان در کمیسیون قانع نمی‎شوند. سؤال به صحن مجلس می‎آید و چقدر وقت مجلس هم گرفته می‎شود. نهایتاً معلوم نیست به کجا می‎انجامد؟

لذا بخاطر حفظ شأن نمایندگان و مسؤولیتی که در مقابل مشکلات کشور دارند پیشنهاد می‎شود: اولاً وزرای محترم ملزم به پاسخگویی کتبی به تذکرات و مشکلات مطرح شده در نطقها بشوند. ثانیاً کمیته‎ای از طرف هیأت‎رئیسه مجلس، ترجیحاً نمایندگان کمیسیون مرتبط با مشکلات عنوان شده که درقالب نطق، تذکر، سؤال و غیره اعلام می‎شود تعیین و پیگیری لازم را تا نتیجه نهایی که همانا رفع مشکلات مردم است بعمل بیاورند و نتیجه را به نماینده مربوطه نیز اعلام کنند.

رئیس ـ خیلی متشکر.

5 ـ تذکرات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به مسؤولان اجرایی کشور

رئیس ـ بسم‎ الله الرحمن الرحیم

تذکرات نمایندگان محترم مجلس به مسؤولان اجرایی کشور را قرائت می‎کنم:

ـ آقای سیدمحمدمهدی پورفاطمی نماینده محترم دشتی و تنگستان به وزرای محترم کشور و جهادکشاورزی درخصوص رسیدگی سریع به وضعیت نابسامان گوجه‎کاران (البته منظورشان گوجه‎فرنگی است) استان بوشهر، بویژه شهرستانهای دشتی، تنگستان و دیر و کنگان باتوجه به تحمیل خسارات فراوان در اثر تگرگ و سیل.

ـ آقای سیدعماد حسینی نماینده محترم قروه و دهگلان به وزیر محترم راه و ترابری درخصوص تسریع در تکمیل طرح محور سنندج‎ـ همدان باتوجه به‎تردد فراوان‎و تصادفات‎و تلفات‎جانی بیشمار.

ـ آقایان: محمد کریمیان نماینده محترم سردشت و پیرانشهر، سیدعماد حسینی نماینده محترم قروه و دهگلان، فخرالدین حیدری نماینده محترم سقز و بانه، انور حبیب‎زاده‎بوکانی نماینده محترم بوکان، عابد فتاحی نماینده محترم ارومیه و هوشنگ حمیدی نماینده محترم سنندج، دیواندره و کامیاران به رئیس‎جمهور محترم درخصوص دستور رفع تبعیض و بی‎عدالتی در توزیع اعتبارات توسط رئیس دفتر مناطق محروم در بین مناطق کردنشین و سایر استانها.

ـ آقای سیدهادی طباطبایی نماینده محترم ایذه و باغملک به وزیر محترم کشور درخصوص جبران خسارت وارده به مردم شهرستان باغملک بویژه بخش صیدون در اثر بارش تگرگ و رسیدگی به مشکلات آنان.

ـ آقای ناصر سودانی نماینده محترم اهواز به وزرای محترم کشور و نیرو درخصوص لزوم پایان دادن به وضعیت اسفناک آبهای سطحی مناطق مختلف شهر اهواز پس از ریزش چندین‎بار باران و مختل شدن رفت و آمد مردم.

ـ آقایان: محمدحسین نژادفلاح نماینده محترم ساوجبلاغ و حسین سبحانی‎نیا نماینده محترم نیشابور به وزیر محترم رفاه و تأمین اجتماعی درخصوص لزوم توجه به وضعیت حقوقی مستمری‎بگیران و بازنشستگان و ترمیم حقوق آنان.

ـ آقای علیرضا محجوب نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر به وزیر محترم صنایع و معادن درخصوص تسریع در رسیدگی و رفع مشکلات کارگران شرکت پروفیل پارس و جلوگیری از تعطیلی آن.

ـ آقای عباسعلی رستمی‎ثانی نماینده محترم قوچان به وزیر محترم بازرگانی درخصوص رفع کمبود سیمان در کشور باتوجه به متوقف شدن طرحهای عمرانی و ایجاد بیکاری و مشکلات مردم.

ـ آقای محمدرضا سجادیان نماینده محترم خواف و رشتخوار به وزیر محترم رفاه و تأمین اجتماعی درخصوص رسیدگی به تأخیر در اجرای طرح بیمه روستائیان و شهرهای کمتر از (20) هزار نفر در شهرستانهای خواف و رشتخوار و دوگانگی در وصول هزینه صدور دفترچه‎های بیمه درمانی.

ـ آقای سلمان خدادادی نماینده محترم ملکان به وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص تسریع در تحویل و تجهیز بیمارستان ملکان.

ـ آقای ناصر سودانی نماینده محترم اهواز به وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص لزوم خاتمه دادن به ناهماهنگیهای موجود در امر امحای زباله‎های بیمارستانی بیمارستانهای استان خوزستان بصورت علمی و صنعتی.

به‎وزیر محترم‎جهادکشاورزی‎درخصوص‎تسریع درپرداخت مطالبات کشاورزان بابت فروش‎گندم به‎سازمان جهادکشاورزی خوزستان.

ـ آقای محمدحسین استکی نماینده محترم اصفهان به وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص عدم بکارگیری افراد دارای سابقه و مسأله‎دار در تصدی امور مهم وزارتخانه.

ـ آقای جهانبخش امینی نماینده محترم کرمانشاه به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درخصوص تسریع در تخصیص اعتبار بودجه جاری دانشگاههای علوم پزشکی جهت پرداخت حقوق کارکنان بیمارستانها.

ـ آقای حشمت‎الله فلاحت‎پیشه نماینده محترم اسلام‎آباد‎غرب، کرند، گهواره و حمیل به وزیر محترم کشور درخصوص ساماندهی رودخانه وسط شهرستان اسلام‎آبادغرب جهت پیشگیری از حادثه غیرمترقبه سیل و تکرار حوادث سال گذشته.

ـ خانمها: فاطمه رهبر، لاله افتخاری و نفیسه فیاض‎بخش نمایندگان محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و آقای جواد آرین‎منش نماینده محترم مشهد و کلات به رئیس‎جمهور محترم درخصوص دستور الزام به رعایت صرفه‎جویی در بیت‎المال در تهیه و چاپ جزوات و گزارشها و مقالات توسط دستگاههای دولتی و نهادها.

ـ آقایان: کریم غیاثی‎مرادی نماینده محترم شبستر و رضا رحمانی نماینده محترم تبریز، اسکو و آذرشهر به رئیس‎جمهور محترم درخصوص دستور تسریع در تخصیص اعتبار لازم جهت پرداخت بدهی کشاورزان بابت خرید تضمینی گندم کشاورزان استان آذربایجان‎شرقی.

ـ آقای بهمن محمدیاری نماینده محترم تالش، ماسال و رضوانشهر به رئیس‎جمهور محترم درخصوص دستور تسریع در پرداخت (1) درصد از ارزش نفت خام تولیدی از محل (7/3) درصد توسط شرکت ملی نفت به شرکت گاز ایران جهت اجرایی شدن گازرسانی به (9000) روستای کشور.

ـ آقای مرتضی تمدن نماینده محترم شهرکرد به وزیر محترم راه و ترابری درخصوص رسیدگی عاجل به وضعیت جاده‎های روستایی بخش لاران از شهرستان شهرکرد.

ـ آقای ایرج ندیمی نماینده محترم لاهیجان و سیاهکل به وزیر محترم جهادکشاورزی درخصوص پیگیری مسایل و مشکلات تولید و توزیع و واردات پیله ابریشم و جلوگیری از کشت و واردات بی‎رویه و افزایش صنایع تبدیلی.

به وزیر محترم آموزش و پرورش درخصوص لزوم تعامل با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت بازنگری اساسی در متولی آموزش متناسب با کنکور سراسری.

به رئیس‎جمهور محترم درخصوص دستور پوشش کامل بیمه‎ای روستایان‎دربودجه‎سال85 ودرج‎اعتبارات‎لازم‎بودجه‎‎درلایحه پیشنهادی.

ـ آقای جواد سعدون‎زاده نماینده محترم آبادان به وزیر محترم راه و ترابری درخصوص لزوم اقدام عملی جهت انجام سفرهای حج تمتع در سالجاری از فرودگاه بین‎المللی آبادان.

بسیارخوب، اینهم تذکرات نمایندگان محترم به مسؤولان اجرایی کشور بود که قرائت شد.

6 ـ تصویب اصلاحات کمیسیون درخصوص لایحه ممنوعیت قلع ساختمانهای آموزشی و پرورشی تابع وزارت آموزش و پرورش (جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان)

رئیس ـ ما وارد دستور می‎شویم، از آقای حاجی‎بابایی خواهش می‎کنم دستور را مطرح کنند. نمایندگان هم در صندلیهای خودشان قرار بگیرند و آماده شرکت در رأی‎گیری بشوند. آقای حاجی‎بابایی بفرمایید.

منشی (حاجی‎بابایی) ـ اولین دستور بررسی ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درمورد لایحه یک‎فوریتی ممنوعیت قلع و قمع واحدهای آموزشی و پرورشی تابع وزارت آموزش و پرورش است.

همانطوریکه همکاران محترم استحضار دارند، ماده (1) را رأی‎گیری کردیم، الان در رابطه با ماده (2) است. اگر صحبت و مخالفتی نیست، ماده (2) را خدمت همکاران محترم برای تأمین نظر شورای نگهبان قرائت کنم. (اظهاری نشد) آقای رئیس اجازه می‎دهید ماده (2) را برای رأی قرائت کنم، مخالفی نیست.

رئیس ـ مخالف ندارد؟

منشی (حاجی‎بابایی) ـ خیر.

رئیس ـ بسیار خوب، پس رأی‎گیری می‎کنیم.

منشی (حاجی‎بابایی) ـ تبصره ماده (2) را که قرائت می‎کنم عیناً در کمیسیون به‎تصویب رسیده.

ماده (2) ـ وزارت آموزش و پرورش موظف است ظرف (2) سال و (6) ماه از تاریخ قطعیت احکام قلع ساختمانهای آموزشی و پرورشی طبق مقررات نسبت به توافق با مالکان و تملک عرصه یا خرید یا واگذاری زمین معوض از طریق دولت یا شهرداریها اقدام نماید.

تبصره ـ در مواردی نیز که قبل از تصویب این قانون احکام قلع ساختمانهای آموزشی و پرورشی صادر شده باشد، ضمن موقوف‎الاجراء شدن این احکام مهلت یاد شده در این ماده از تاریخ تصویب این قانون خواهد بود.

رئیس ـ یعنی کمیسیون بنظر خودش باقی است.

منشی (حاجی‎بابایی) ـ بله، کمیسیون به نظر خودش باقی است.

رئیس ـ توجه بفرمایید، در مجلس ما مصوبه‎ای داشته‎ایم، شورای نگهبان به تبصره ماده (2) در لایحه ممنوعیت قلع ساختمانهای آموزشی و پرورشی (منظور از قلع و قمع هم درواقع همان تخریب است) ایراد داشته. کمیسیون برنظر قبلی خودش باقی بوده که طبعاً اگر این مجدداً تأیید شود، ما می‎فرستیم به…

منشی (حاجی‎بابایی) ـ بعضی از اینها تأمین شده، بعضیها تأمین نشده.

رئیس ـ بعضی از آنها تأمین شده، بعضی تأمین نشده. بهرحال ما برای تبصره ماده (2) رأی‎گیری می‎کنیم. حضار 232 نفر، اعلام رأی بفرمایید. پایان رأی‎گیری را اعلام می‎کنم، به‎تصویب رسید. یعنی مجلس با نظر کمیسیون موافقت کرد. مورد بعدی را مطرح بفرمایید.

منشی (حاجی‎بابایی) ـ در ماده (3) کمیسیون به این شکل اصلاح کرده، البته یک اصلاحیه دیگری داشته‎اند که من قرائت می‎کنم. در سطر بالا بعد از عبارت «احداث شده و بعداً» عبارت «مراجع قضایی حکم به غیر موات بودن آن داده‎اند و» اضافه گردید. همچنین «در اینگونه موارد دولت موظف است طبق ماده (2) عمل نماید» یعنی این قسمت دومی که در صفحه (3) است، ریاست محترم کمیسیون اصلاح کرده‎اند، درواقع بجای آن مربعی که کشیده شده و داخل آن نوشته شده، این موضوع است: «در اینگونه موارد دولت موظف است طبق ماده (2) عمل نماید». آقای رئیس! برای اصلاح ماده (3) رأی‎گیری بفرمایید.

رئیس ـ عیناً نظیر بحث قبلی است. نمایندگان محترم اعلام رأی بفرمایند. پایان رأی‎گیری را اعلام می‎کنم، به‎تصویب رسید.

ندیمی ـ آن دو تاست.

رئیس ـ یکجا رأی گرفتیم. دستور بعدی را هم مطرح بفرمایید تا آقای دکتر احمدی‎نژاد تشریف بیاورند. آقای ندیمی می‎گویند به انتهای ماده (3) هم مطلبی اضافه شده.

منشی (حاجی‎بابایی) ـ آن را هم انجام دادیم، آن را در جای خود قرائت کردم. کل آن را قرائت کردم.

رئیس ـ آقای ندیمی! یکجا رأی گرفتند. چون هر دو مربوط به یک ماده بود، اشکال آیین‎نامه‎ای ندارد.

7 ـ بحث و بررسی درخصوص طرح یک‎فوریتی اصلاح ماده (1) قانون مربوط به مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب 1334 و الحاق یک تبصره به آن

رئیس ـ دستور بعدی را مطرح بفرمایید.

منشی (حاجی‎بابایی) ـ دستور بعدی گزارش کمیسیون بهداشت و درمان درمورد طرح یک‎فوریتی اصلاح ماده (1) قانون مربوط به مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب 1334 و الحاق یک تبصره به آن است. مخبر محترم کمیسیون بهداشت و درمان جناب آقای پیرمؤذن تشریف ندارند، آقای دکتر باغبانیان نایب‎رئیس کمیسیون بفرمایید.

علی باغبانیان (نایب‎رئیس کمیسیون بهداشت و درمان) ـ

بسم الله الرحمن الرحیم

گزارش کمیسیون بهداشت و درمان به مجلس شورای اسلامی

طرح یک‎فوریتی اصلاح ماده (1) قانون مربوط به مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب 1334 و الحاق یک تبصره به آن به شماره چاپ (1096) که بعنوان کمیسیون اصلی به این کمیسیون ارجاع گردیده بود، درجلسه کمیسیون باحضور کارشناسان دستگاه اجرایی مطرح و پس از بحث و بررسی با اصلاحاتی بشرح ذیل به‎تصویب رسید. اینک گزارش آن تقدیم مجلس محترم شورای اسلامی می‎گردد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان ـ امیدوار رضایی

همکاران مستحضر هستند باتوجه به عنایتی که مجلس محترم درخصوص تصویب یک‎فوریت این طرح داشت، طرحی است که درواقع برای حل مشکلات قانونی که درخصوص بحث داروخانه‎ها و مراکز فروش دارویی وجود داشت. دیوان عدالت اداری باتوجه به شکایاتی که از وزارت بهداشت و درمان مطرح شده بود، وزارت بهداشت و درمان درخصوص بحث صدور مجوز داروخانه‎ها اعتقادش این است و بنظر اعضای محترم کمیسیون هم واقعاً این اعتقاد صحیح است که داروخانه را ما بعنوان یک مرکز صنفی نمی‎دانیم. به اعتقاد ما داروخانه یک مؤسسه خدماتی ـ بهداشتی است که در آن علاوه بر فروش دارو، محلی است جهت ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی به مردم که مراجعه می‎کنند.

طبیعی است که این اعتقاد وجود داشت که قاعدتاً باید کسی که درخواست تأسیس داروخانه را دارد، باید داروساز باشد. درکنار این با عنایت به اینکه سالیانه چیزی حدود (1000) نفر داروساز درکشور از دانشکده‎های مختلف داروسازی فارغ‎التحصیل می‎شوند، بطور متوسط وقتی که یک داروساز درخواست یک داروخانه را داشته، حداقل حدود (10) سال باید درنوبت داروخانه باشد.

خدمت همکاران عزیز عرض می‎کنم با عنایت به این بحثی که مطرح شده بود، دوستان با جلسات متعددی که با مسؤولین محترم وزارت بهداشت و درمان داشتند، به این نتیجه رسیدند که این ماده (1) را اصلاح کنند و صراحتاً ذکر و قید شود کسانیکه درخواست دارند بعنوان احداث داروخانه، حتماً حداقل دارای مدرک دکترای داروسازی باشند. البته درخصوص بحث مناطق محروم هم صراحتاً ذکر شده در آن آیین‎نامه‎ای که دولت می‎آورد به دنبال تصویب این قانون ان‎شاءالله با رأی مثبت شما عزیزان مواجه شود، در آن آیین‎نامه دولت تمهیدات لازم را درخصوص مناطق محروم درنظر بگیرد.

بنابراین با این لطفی که عزیزان بزرگوار ما درمجلس شورای اسلامی خواهند داشت، امروز این نگرانی که بر جامعه داروسازان کشور ایجاد شده، باتوجه به اطلاعاتی هم که همکاران عموماً درجریان هستند، اعضای کمیسیون که همیشه با لطف و بزرگواری مجلس شورای اسلامی مواجه بوده و شاید تقریباً همه مصوبات کمیسیون درصحن علنی تصویب شده که بنده نهایت تقدیر و تشکر را از الطاف عزیزان دارم، استدعا می‎کنم که ان‎شاءالله به این طرح هم که با نظر کارشناسی خود وزارتخانه تنظیم شده، عزیزان با رأی مثبت خودشان این نگرانی را از جامعه داروسازان ما

ان‎شاءالله رفع کنند.

رئیس ـ خیلی متشکر.

ما به آقای دکتر احمدی‎نژاد رئیس‎جمهور محترم خوشامد عرض می‎کنیم. حضور ایشان، همکارانشان و وزرای محترم را در مجلس گرامی می‎داریم. بحث رأی اعتماد را با حضور رئیس‎جمهور آغاز می‎کنیم و این گزارش فوریتی مربوط به کمیسیون بهداشت و درمان به مجلس را بعد از شنیدن صحبت مخبر برای بعد از این بحث متوقف می‎کنیم. دستور را اعلام بفرمایید.

8 ـ رأی عدم اعتماد مجلس به آقای سیدمحسن تسلطی وزیر پیشنهادی نفت

منشی (حاجی‎بابایی) ـ دستور بعدی بررسی صلاحیت و برنامه آقای محسن تسلطی نامزد تصدی وزارت نفت و اخذ رأی اعتماد است.

رئیس ـ وارد بحث رأی اعتماد می‎شویم، از جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد رئیس‎جمهور محترم برای ایراد سخن دعوت می‎کنم، بفرمایید.

محمود احمدی‎نژاد (ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران) ـ

بسم‎الله‎الرحمن‎الرحیم

«اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه».

خدای بزرگ را سپاسگزارم فرصت مجددی فراهم شد تا در خدمت عزیزان، نمایندگان محترم و معزز ملت مباحثی را مطرح کنم. چند نکته را می‎خواهم خدمت شما امروز عرض کنم و یکی، دو مطلب کوتاه هم درارتباط با وزارت نفت.

نکته اول درباره فرصتهاست. امروز فرصت خدمتگزاری دراختیار شما عزیزان و خدمتگزاران ملت در دولت است. باید فرصتها را غنیمت بشماریم، گرچه چهار سال زمان کمی نیست، اما می‎دانید که مثل برق و باد خواهد گذشت. آرمانهای مجلس، آرمانهای دولت و آرمانهای ملت نیازمند بهره‎گیری از ثانیه‎هاست. من خودم را، همکارانم در دولت و شما عزیزان را توصیه می‎کنم به دانستن قدر این فرصت خدمتگزاری و بهره‎گیری از ثانیه‎ها.

نکته دوم، درباب تفاهم و همکاری است. گرچه در قانون تقسیم کار است، بلحاظ ظاهری قوا از هم منفک و جدا هستند، اما ما یک مجموعه واحدیم، همه ما یک هدف و یک آرمان را دنبال می‎کنیم، خروجی کار ما یک‎چیز بیشتر نیست. ما نیازمند همدلی، همراهی و همکاری بیش از گذشته هستیم. همه راههایی که همدلی و همکاری را تقویت می‎کند را باید دنبال کنیم و عواملی که این همدلی و همکاری را تضعیف می‎کند دور کنیم. امروز همراهی و همدلی دولت و مجلس یک خواست ملی، خواست عمومی، یک ضرورت و یک وظیفه است. بدانید ما امروز یک مسؤولیت و مأموریت و وظیفه مهم تاریخی برعهده داریم. باید جامعه اسلامی نمونه را برپا کنیم، جامعه‎ای که در آن عدالت و کرامت انسانها موج بزند و این یک مأموریت بسیار سنگین است. مجلس و دولت باید درکنار هم حرکت کنند.

نکته سوم درباب مسائلی است که امروز ما داریم. شما می‎دانید در داخل و درخارج با چالشهای مهمی مواجه هستیم. امروز نیازمند یک هوشمندی و همدلی برای مواجه شدن با مسائل مهم داخلی و بین‎المللی هستیم. ما باید هر روز دستهایمان را بیش از روز قبل بهم گره و دلهایمان را بهم پیوند بزنیم. نمی‎خواهم در محضر شما از مشکلاتی که در داخل است صحبت کنم، اما اجازه بدهید چند نمونه کوچک را عرض کنم.

علی‎رغم زحماتی که دولتهای پیشین کشیده‎اند، امروز مشکلات جدی پیش روی ماست. در ششماهه اول بیش از (3900) میلیارد تومان کسری بودجه داریم. بالاخره یا بودجه بد تنظیم شد یا بد اجراء شد یا ارقام غیرواقعی بود، هرچه بود بالاخره (3900) میلیارد تومان کسر بودجه، بیش از (40) میلیارد دلار بدهی خارجی و بیش از (30) میلیارد دلار تعهدات خارجی و بیش از (16) هزار میلیارد تومان بدهی به بانکهای داخلی و بیش از (3) میلیون بیکار که بخش عمده‎ای از بیکاران را جوانان فارغ‎التحصیل و تحصیلکرده تشکیل می‎دهند و فاصله گسترده بین فقیر و غنی در کشور ما. اینها را ما باید امروز چاره‎جویی کنیم و این مشکلات را برطرف کنیم.

توسعه کم‎سابقه و بسیار گسترده اقتصاد دولتی و سرمایه‎گذاریهای دولتی از موانع اصلی تولید و شکوفایی اقتصاد است. در بسیاری از مواضع عدد و ارقامی را که داریم، گرچه عدد و رقمهای خوبی است، اما عدد و رقمهایی نیست که همه ملت ایران آن را در زندگی خود احساس کنند. اینها را ما باید با هم بنشینیم و چاره کنیم. امروز باید گرد فقر و محرومیت را از چهره بخشهای وسیعی از کشورمان بزداییم. عزیزان من! ما مسؤولیتها و مأموریتهای سنگینی برعهده داریم و این نیازمند همراهی، همدلی و همفکری است. کشور را نمی‎توان با مدیریتهای جزیره‎گونه اداره کرد. باید بسرعت کشورمان را بسازیم، فرصت رشد و تکامل را برای همه مردم فراهم کنیم. باید فقر را ریشه‎کن کنیم، باید عدالت را در این سرزمین مقدس برپا کنیم و این نیازمند همدلی و همراهی است.

اجازه بدهید در بخش بعدی صحبتم دو، سه تا از تصمیمات مهم دولت را خدمت شما عرض کنم. جهت‎گیریهای این دولت در بخش اقتصاد، جهت‎گیریهای بسیار روشن و مترقی است. ما معتقدیم مفهوم مردم‎سالاری دینی زمانی محقق خواهد شد که اقتصاد، فرهنگ و سیاست ما توسط متن مردم اداره شود. بیشترین حجم فعالیت توسط مردم انجام شود. برنامه‎ریزیها بگونه‎ای باشد که متن مردم بتوانند در اقتصاد فعال شوند. همه ما از توسعه اقتصاد دولتی نگرانیم. ما فکر می‎کنیم جهتگیری واردات ـ مصرف حتماً و حتماً باید به تولید و صادرات تغییر پیدا کند و این نیازمند کار و برنامه‎ریزی است.

یکی از تصمیمات بسیار مهم دولت، ساماندهی منابع و تسهیلات بانکی است. این یک کار بسیار بزرگی است که درطول (25)، (26) سال اخیر آنطوری که باید به آن پرداخته نشد. بیش از (40) هزار میلیارد تومان تسهیلات سالانه بانکی. تسهیلات بانکی، موتور محرک اقتصاد ما هستند. جهت‎گیری آنها مستقیماً در اقتصاد ما خودش را نشان خواهد داد. ما فکر می‎کنیم ساماندهی این منابع، توزیع عادلانه در همه کشور، توزیع درسطح و بین آحاد مردم و دربین بخشهای گوناگون اقتصادی زمینه یک تحرک جدی اقتصادی را در کشور فراهم خواهد کرد. این نگاه که بانکها بخش خصوصی‎ هستند و فقط باید به سود خودشان بیندیشند، این برای اقتصاد ما بسیار بسیار خطرناک است. دولت با همراهی بانک مرکزی و بانکها به این نتیجه رسید که تسهیلات بانکی باید ساماندهی شود. یک جدولی تنظیم شد، در باقیمانده سالجاری (20) درصد از کل تسهیلات، سال آینده (35) درصد و سالهای بعد هر کدام (50) درصد از تسهیلات به نسبت محرومیت و استعداد در استانها سهمیه‎بندی شود و مردم و مدیران استانی اینرا مطالبه کنند و این برود و در پروژه‎های سرمایه‎گذاری و تولیدی و خدماتی خرد و ریز توزیع و سرمایه‎گذاری بشود.

این ایده که کشور را سرمایه‎داران بزرگ جلو خواهند برد، این ایده درستی نیست. من نمی‎گویم افراد نمی‎توانند یا نباید سرمایه‎دار بزرگ بشوند، کسانی از مسیر قانون و شرع تلاش کنند و سرمایه‎گذاریهای بزرگ داشته باشند، دولت منعی ایجاد نخواهد کرد. اما آن کسانیکه باید مورد حمایت دولت قرار بگیرند، کسانی هستند که تخصص، استعداد و توانمندی دارند، اما منابع دراختیار ندارند.

آنچیزی که اقتصاد ما را حرکت خواهد داد کارهای کوچک و زودبازده، البته با نگاه بلند و درازمدت است. ما فکر می‎کنیم این تصمیم یک تصمیم بسیار بزرگی است که نیازمند حمایت و پیگیری همه ازجمله نمایندگان محترم است. کمیته‎های برنامه‎ریزی استانها باید مطالبه کنند، چرخه کار ما در اینجهت نیست. بیش از (60) درصد منابع دراختیار کمتر از (3) درصد متقاضیان. این هیچگاه به شکوفایی اقتصاد و تحقق رشد منظور شده در برنامه نخواهد انجامید.

تصمیم دیگری که دولت گرفت، کنترل توسعه سرمایه‎گذاری در بخش دولتی است. شورای اقتصاد مصوب کرد که مؤسسات اقتصادی دولتی توسعه سرمایه‎گذاریشان محدود شود، سود و مالیات به خزانه برگردد و از طریق دولت و قانونی که در مجلس خواهد گذشت، دراختیار متن مردم برای سرمایه‎گذاری قرار بگیرد.

اجازه بدهید یک مورد آن را برای شما مثال بزنم. گزارشهایی که ما داریم، همین امروز بخش خصوصی نزدیک به (10) میلیون تن تولید فولاد درسال را ظرفیت‎سازی کرده، اما آنچیزی که عملیاتی شده کمتر از (30) درصد این است. خوب، وقتی چنین ظرفیتی در دست و در توان مردم است، چه ضرورتی دارد که بخش دولتی مجدداً در فولاد سرمایه‎گذاری کند؟ ما فکر می‎کنیم غیر از موارد بسیار معدودی که مردم نمی‎توانند وارد سرمایه‎گذاری شوند، در همه بخشها باید فرصت را به مردم بدهیم.

اما در رابطه با نفت؛ درباره وزارت نفت من قبلاً به اندازه کافی صحبت کرده‎ام، اهمیت آن را همه شما می‎دانید. شاید اولین کسی که دست روی حساس‎ترین مسائل نفت گذاشت، بنده بودم. امروز سومین فرد را برای وزارت به شما معرفی کردیم. برنامه‎های ما در وزارت نفت بارها و بارها در اینجا توضیح داده شده، من تکرار نمی‎کنم.

جناب آقای تسلطی با حدود (25) سال سابقه خدمت و مدیریت و (17) سال حضور در وزارت نفت بنظر ما فرد شایسته‎ای برای این وزارت است. در این هفته‎ای هم که ایشان معرفی شد، در کمیسیونها و در جلسات شما ایشان را شناختید. ضروری نمی‎بینم که بحثها را تکرار کنم، اما در محضر شما و در محضر الهی باید دو، سه نکته را اینجا یادآوری کنم. ملت بدانند، شما هم بدانید بنده در انتخاب همکارانم تنها معیاری که مطلقاً در ذهنم نبود و مدنظر نبود، این بود که این عزیز در انتخابات به چه کسی رأی داده است یا به چه کسی رأی نداده است، اصلاً برای من مهم نبود. ما فکر می‎کنیم انتخابات آزاد است و رأی هم مخفی است. ملت آزاد هستند که رأی بدهند و ما حق نداریم رأی دادن یک کسی را معیار ارزیابی او قرار بدهیم. همه کسانیکه در انتخابات شرکت کردند و شرکت نکردند، عضو ملت ایران و عزیز هستند.

مطلب بعدی را که باید خدمت شما عرض کنم‏، باز در محضر شما و در محضر الهی عرض می‎کنم‏، اینکه فردی معرفی بشود‏، بعد در سایتها و شبکه‎ها یک هجوم بسیار سنگین‏، شخصیت او‏، زندگی او‏، سابقه او و خدمات او همه مخدوش بشود‏، بعد تمام وقت به این بگذرد که او از خودش دفاع بکند.

یک فردی آمده است‏، عبور کرده و اتهامی را وارد کرده است‏، ما این اتهام را مسجل بگیریم و آن طرف متهم هرچقدر فریاد بزند که آقا! اصلاً خلاف واقع است! بنظرم باید این را چاره کنیم‏، ما و شما در کنار هم این را باید چاره کنیم. اینکه عده‎ای در بیرون تصمیم بگیرند رابطه بین مجلس و دولت را مخدوش کنند‏، ما باید مراقبت کنیم. ما خودمان را برادر‏، همکار‏ درکنار مجلس و در خدمت مجلس و مجری قانون و مصوبات گذشته از مجلس می‎دانیم. ما قضاوت‎مان درباره افراد را باید بگونه‎ای انجام بدهیم که اگر فردا دیگران راجع به ما اینطور قضاوت کردند راضی باشیم و ناراحت نشویم.

بعضی مسایل‏، من شنیدم‏، دوستانی هم ملاقات داشتیم‏، گفتگو کردیم‏، اینکه ما یک برادری را به صرف اینکه در یک سایت نامشخص، افرادی که مسؤولیتشان معلوم نیست‏، او را متهم بکنند به این که تو وابسته به بیگانه‎ای تابعیت دوگانه داری‏، چه داری‏، چه داری‏، بعد ساعتها او بیاید آنجا بایستد و بگوید بابا! چنین چیزی نیست.

من فکر می‎کنم این را باید چاره کنیم، هم دولت مسیر تصمیم‎گیریهایش را‏ و هم مجلس مسیر ارزیابیهایش را. البته دولت تابع تصمیمات مجلس خواهد بود‏، اما با همه احترامی که به شما عزیزان قائلم و با همه تواضع و خضوع به شما عرض می‎کنم که همه ما در محضر الهی باید پاسخگوی تک‎تک اقدامات و سخنانمان باشیم.

فردی تا دیروز مدیر بوده‏، سالهای سال در جبهه‎های گوناگون به جمهوری اسلامی خدمت کرده‏، مدیریتهای سطح بالا‏، به محض اینکه اسمش مطرح می‎شود‏، سیل اتهامات از همه طرف سرازیر می‎شود و ساعتها وقت مجلس و وقت دولت برای پاسخگویی به اتهاماتی که هیچ سندی هم برای آنها ارائه نمی‎شود‏، اما بطور طبیعی ذهنها را تخریب می‎کند‏، اعتمادها را تضعیف می‎کند.

من فکر می‎کنم هم مجلس عزیز، هم دولت باید برای این مسأله چاره‎اندیشی کنند. بالاخره این حوادث خواهد گذشت‏، اما منوالها و روشها خدا نکند که ماندگار شود.

والسلام‎علیکم و رحمه‎الله

رئیس ـ خیلی متشکر‏ از آقای دکتر احمدی‎نژاد رئیس‎جمهور محترم. ایشان طبق آیین‎نامه سخنان خودشان را ایراد کردند‏، البته هنوز فرصت هم داشتند و دارند. ما از مخالف و موافق برای صحبت دعوت می‎کنیم.

منشی (محبی‎نیا) ـ مخالف اول جناب آقای هدایت‎خواه هستند.

رئیس ـ جناب آقای هدایت‎خواه! طبق آیین‎نامه شما (15) دقیقه فرصت دارید، بفرمایید.

ستار هدایت‎خواه ـ بسم الله الرحمن الرحیم

«إن الله یأمرکم أَن تودوا الأمانات إلی‏ أَهلها»

هفته بسیج را به همه حماسه‎سازان بسیج و همکاران گرانقدر و اعضای محترم دولت و رئیس‎جمهور بسیجی تبریک و تهنیت عرض می‎کنم و به روح بلند و ملکوتی امام بسیجیان و بسیجیان شهید درود می‎فرستم.

پیش از اعلام دلایل مخالفت خود با وزیر پیشنهادی‏ برای وزارت نفت لازم می‎دانم چند تا نکته را یادآور شوم.

نکته اول از سر ریای خالصانه اذعان می‎کنم برای بنده بسیار سخت است که با وزیر پیشنهادی رئیس‎جمهوری مخالفت کنم که برای رأی آوردنش تلاشها و نذرها کردم. یکی از فرزندان بنده برای موفقیت جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد یکهفته روزه گرفت. خدا را شاهد می‎گیرم که از این مخالفت هیچ انگیزه‎ای جز انجام وظیفه قانونی و شرعی و جلب رضای او ندارم. امید دارم که شیرینی رضایت حق، جبران کننده تلخی این مخالفت باشد.

نکته دوم‏، هدف اصلی مجلس اصولگرا‏، کمک به رئیس‎جمهور محترم برای تحقق عینی شعارها و برنامه‎های اعلام شده است. چرا که توفیق یا عدم توفیق دولت نهم خواه ناخواه دامن همه جریان اصولگرا را می‎گیرد و تحقق آرمان بلند تشکیل دولت اسلامی که جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد بر آن تأکید دارد دولتمردان شایسته را می‎طلبد‏ که بایستی در گزینش آنها دقتی ویژه اعمال گردد.

از همین روی‏، مجلس علاقه‎مند به موفقیت جناب آقای رئیس‎جمهور نمی‎تواند بی‎تفاوت بنشیند و از سر مصلحت‎اندیشی‎های سست‎مبنا به اوصاف و ویژگیهای لازم برای اعضای چنین دولتی که می‎بایست، هم باور عمیق به اهداف و هم شناخت کافی از الزامات آن داشته و هم از ظرفیتهای بالا‏، توانایی‎ها و مدیریت قوی برخوردار باشد توجه نکند.

نکته سوم‏، براساس نکته پیش گفته…

رئیس ـ آقای هدایت‎خواه ببخشید! مثل اینکه نمایندگان در صف انتظار برای صحبت با آقای رئیس‎جمهور نشسته‎اند! آقای رئیس‎جمهور و همچنین وزرای محترم که به مجلس تشریف می‎آورند‏، برای این تشریف می‎آورند که به صحبتها گوش کنند. من خواهش می‎کنم کسی به آقای دکتر احمدی‎نژاد و وزراء مراجعه نکند. آقای پیش‎بین هم از اول صبح همینطور مشغول هستند. دفعه قبل هم من از ایشان خواهش کردم‏، حضرت‎عالی هم بفرمایید در جای خودتان بنشینید‏، دوستان دیگر هم در جای خودشان بنشینند‏، اگر یادداشت و نامه‎ای هم برای آقای رئیس‎جمهور یا همکاران ایشان دارند‏، اینها را نگهدارند‏، بعداً می‎شود بدست ایشان برسانند. اجازه بدهند که آقای رئیس‎جمهور و همکارانشان و وزرای محترم به صحبتها گوش بدهند. آقای هدایت‎خواه بفرمایید.

هدایت‎خواه ـ براساس نکته پیش گفته و تأکید جناب آقای رئیس‎جمهور بر همدلی و همراهی‎‏، انتظار می‎رفت که برادر عزیزمان جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد با تعامل‏، مشورت و هم‎اندیشی بیشتر با خیرخواهان مجلس اقدام به معرفی وزیری می‎نمود که برخوردار از قابلیتها و شایستگی‎های لازم برای مسؤولیتهای مهم باشد‏، تا شاهد این موضعگیری تلخ و اجتناب‎ناپذیر نباشیم. بهرحال در چهار محور ذیل به صلاحیتهای وزیر پیشنهادی می‎پردازم.

محور اول‏، صلاحیتها و کفایتهای مدیریتی ایشان است.

استحضار دارید که وزارت نفت‏، یک وزارتخانه اقتصادی‏ و تجاری است که تأمین‎کننده (80) درصد درآمدهای ارزی کشور است و دارای حدود (150) شرکت زیرمجموعه است. باتوجه به نقش کالای استراتژیک نفت‏ در معادلات سیاسی و بین‎المللی و وجود نمایندگیهای متعدد در خارج از کشور، یک وزارتخانه سیاسی است. یک وزارتخانه صنعتی است‏، باتوجه به صنایع مختلف و متعدد بالادستی و پایین‎دستی که خود جناب آقای تسلطی هم در صفحه (2) برنامه پیشنهادی به این ویژگیها اشاره داشتند.

متأسفانه وزیر پیشنهادی در هیچیک از حوزه‎های ذکر شده تخصص و تجربه‎ای ندارد. تحصیلات ایشان فوق‎لیسانس معماری است که هیچ سنخیتی با حوزه‎های سه‎گانه یادشده ندارد‏، بنابراین از لحاظ تحصیلی غیرمرتبط است. تجارب و سابقه کاری ایشان نیز ارتباط چندانی با حوزه نفت ندارد. ایشان مدت کمی بعنوان فرماندار‏، سپس بعنوان مشاور و معاون عمرانی استانداری‎ها خدمت نموده و (17) سال در پتروشیمی مسؤولیت داشته که از مدیریتهای دست سوم و چهارم پتروشیمی که خودش یکی از شرکتهای فرعی شرکت ملی نفت است که خود شرکت ملی نفت یکی از شرکتهای زیرمجموعه وزارت نفت است. آنهم در این شرکت مسؤولیتهای عمرانی‏، شهرداری و انبارگردانی را در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر برعهده داشته.

بنابراین‏، ایشان در هیچیک از تخصصهای درون نفت که عبارتند از: اکتشاف‏، حفاری و استخراج‏، تولید‏، فرآوری‏، توزیع‏، بازاریابی و امور بین‎الملل و صادرات تجربه یا تخصصی ندارد و یک چهره سیاسی هم نیست که درک و شناخت و تحلیل سیاسی بالایی از مسایل کشور و جهان داشته باشد‏، چرا که نه در سوابق ایشان خبری از اینگونه مسایل است و نه خود ایشان چنین ادعایی دارد‏، آنهم کسی که قرار است در خلال روابط پیچیده بین‎المللی در سازمانهایی مانند اوپک و غیره مدافع و حافظ منافع جمهوری اسلامی باشد. در حوزه فنی و تکنولوژی صنعت نفت نیز تجربه و تخصصی ندارد.

استدلال مضحک عدم برخورداری وزرای پیشین از این تخصصها‏، ضمن اینکه قیاسی مع‎الفارق است‏، به معنای تأیید و ادامه ضعفها و ناکارآمدیهای پیشین است و ادعای اینکه اداره وزارت نفت نیازی به تخصص ندارد‏، بلکه توان مدیریتی برای ایجاد هماهنگی‏، هدایت و سازماندهی کافیست‏، ضمن اینکه بطور جدی قابل مناقشه است‏، از کسی پذیرفته است که در سوابق مدیریتی خویش نبوغ و درخشش ویژه‎ای داشته باشند که درمورد ایشان چنین چیزی را سراغ نداریم‏، بلکه عکس آنرا که ذکر خواهد شد مشاهده می‎کنیم.

محور دوم‏، عدم آشنایی با مجموعه حوزه مدیریتی است. با نگاهی به برنامه ارائه شده و اظهارات جناب آقای تسلطی در کمیسیونها و فراکسیونها‏، به وضوح در می‎یابیم که ایشان آشنایی‏، و تحلیل و نتیجتاً موضع درستی نسبت به مشکلات‏، چالشها و نابسامانی‎های این وزارتخانه ندارد. ایشان برخلاف جناب آقای رئیس‎جمهور هیچ اعتقادی به وجود مافیای نفت به معنای یک شبکه گسترده پنهان در این صنعت ندارد. بدین لحاظ در اظهارات خویش نه اشارتی بدان دارد و نه موضع و برنامه‎ای برای مبارزه با آن. ایشان بدلیل عدم برخورداری از دیدگاه روشن و مستقل‏، طرفدار تداوم سیاستهای پیشین حاکم بر وزارت نفت بوده و تیم و گروه همکار ایشان ناشناخته و البته از پاره‎ای اظهارنظرها‏، ابراز خوشحالیها و رایزنیهای چند روزه درون و بیرون مجلس می‎توان حدس زد که همان تیم حاکم در سالهای گذشته است.

بنابراین از مجموعه اظهارات و برنامه‎های ایشان چنین برمی‎آید که اساساً به مشکلات ساختاری این وزارتخانه مهم که منجر به ایجاد حدود (150) شرکت و در نتیجه تحمیل هزینه فراوان بر بودجه عمومی شده‏، توجه و شناختی ندارد. به مشکلات و موانع دستیابی به اهداف برنامه‎های دوم و سوم و در نتیجه تلاش برای رفع آنها اهتمامی از خودش نشان نداده.

محور سوم‏، نگاهی است گذرا به برنامه پیشنهادی ایشان که البته تحلیل برنامه ایشان فرصت بسیار مستوفایی را می‎طلبد‏، من به اختصار اشاره می‎کنم.

الف ـ عدم انسجام و گاه تناقض در برنامه‎ای که ارائه داده‎اند. ایشان در یکجا به ضرورت دستیابی به تولید (5) میلیون بشکه در روز اشاره می‎کنند (صفحه 1)‏ و در جایی دیگر به لزوم تدوین سند راهبردی درازمدت بهره‎برداری صیانتی از منابع نفت و گاز اشاره می‎کنند (صفحه 6) و در جای دیگر از همین برنامه بر حفظ موقعیت منطقه‎ای و جهانی ایران از طریق حفظ و افزایش سهم ایران در اوپک تأکید می‎کنند. ناگفته پیداست که میان مبانی این سه ادعا تناقض آشکاری وجود دارد. این تناقض ضمن اینکه نشان از کپی‎برداری از منابع مختلف می‎باشد‏، شاهدی بر عدم تسلط ایشان بر حوزه نفت است.

در یکجا بر سیاستهای دولتهای گذشته مهر صحت می‎گذارد و تأکید می‎کند که مدیریت منابع هیدروکربنی کشور روند رو به رشدی داشته و آنرا تأکید می‎کند (در صفحه 2) و در جای دیگر (یعنی صفحه 6) تأکید می‎کند که ما افت تولید (77) درصدی در میادین کشور داریم‏، شرایط نگران‎کننده‎ای را بوجود آورده است. به علل و عواملش که اشاره می‎کند‏، ضعف مدیریتی گذشته بوده است.

در یکجا تأکید می‎کند که ما باید قیمت نفت و انرژی را برای تحقق عدالت بالا ببریم و تأکید می‎کند که استفاده دهکهای بالای جامعه (53) برابر دهکهای پایین جامعه است و در بند دیگری (در صفحه 9) تأکید می‎کند که ما باید مصرف انرژی خانوارهای کم‎درآمد و محروم را کاهش بدهیم. یعنی مصرف از آنچه که امروز خانواده‎های کم‎درآمد می‎کنند‏، به مراتب باید کمتر باشد که در تناقض است و البته منجر به عدالت هم نخواهد شد.

عدم انطباق دیدگاههایشان با سیاستهای کلی و برنامه‎های اعلام شده رئیس‎جمهور محور دیگری در برنامه است که در بخش نفت‏، سیاست کلی نظام افزایش ظرفیت تولید صیانت شده‏، متناسب با ذخایر موجود است. ولی آقای تسلطی بر حفظ و افزایش سهم تولید در اوپک که درواقع پیروی از میزان نیاز بازارهای بین‎المللی است‏، بر اساس سیاستهای آژانس بین‎المللی و با هدف تأمین نفت ارزان و مستمر برای کشورهای مصرف‎کننده بدون در نظر گرفتن منافع کشورهای تولیدکننده مانند جمهوری اسلامی است.

در برنامه آقای تسلطی آمده است که افزایش صادرات نفت خام از (2) میلیون و (421) هزار بشکه در روز باید به (3) میلیون و (240) هزار بشکه در روز برسد که نشان داده می‎شود این با سیاست افزایش تولید صادرات فرآورده‎های نفتی که هم ارزشی افزوده دارد و هم باعث اشتغالزایی می‎شود‏، سازگاری ندارد.

عدم باور به شعار «ما می‎توانیم‏، می‎شود» جناب آقای رئیس‎جمهور محور دیگری در برنامه ایشان است. ایشان در صفحه (6) برنامه‎اش می‎نویسد «طبق روند حاکم در جهان امروز‏، توانمندی فناوری در حوزه بالادستی در انحصار شرکتهای بین‎المللی نفتی و کشورهای توسعه‎یافته دنیاست‏، اکثر کشورهای نفتخیز جهان هم تحت تأثیر قراردادهای خاصی می‎توانند توان تکنولوژی آنها را بکار بگیرند و با کمک شرکتهای چند ملیتی نفتی یا کشورهای توسعه‎یافته ذخایر خودشان را استحصال کنند و جمهوری اسلامی هم تا حدودی از این سنت پیروی کرده‏». گرچه حالا اشاره می‎کند یک قابلیتهای نفتی هم هست‏، ولی هنوز ما وابسته‎ایم‏، اما راه رهایی این وابستگی را بیان نمی‎کند‏، بلکه در شرایطی که جوانان ما با تکیه بر توانمندیهای داخلی به انرژی هسته‎ای‏، به تولید سلولهای بنیادین دست یافته‎اند و به تعبیر جناب آقای رئیس‎جمهور «ما می‎توانیم‏، می‎شود» جامه عمل پوشانده‎اند‏، ایشان همچنان این وابستگی را تأکید دارند.

رئیس ـ آقای هدایت‎خواه ببخشید! آقای ناصری‏، آقای زنگنه‏! اجازه بدهید آقای طهماسبی به صحبتها گوش کنند. آقای رحمنی! حضرت‎عالی هم بفرمایید در جایتان بنشینید. آقای حیاتی! حضرت‎عالی هم بفرمایید در جای خودتان بنشینید. آقای شهبازخانی! حضرت‎عالی هم بفرمایید. این جلو را خلوت نگه دارید‏، من از شما عذرخواهی می‎کنم‏، این همه برای این است که صحبت شما شنیده بشود‏، بفرمایید.

هدایت‎خواه ـ ایشان به شعار تحول جناب آقای رئیس‎جمهور باور و اعتقاد ندارند‏، گرچه در مرحله شعار ادعا کرده‎اند‏، اما اینکه ضعفها و اشکالات گذشته چه بوده است، مکانیسم برطرف کردن این ضعفها چیست و شرایط مطلوب کدام است؟ اشاره‎ای ندارد و بعلاوه از لحاظ شخصیتی طبق شناختی که از ایشان وجود دارد و بعضی از منابع موثق تأکید کرده‎اند‏، فردی که دارای جرأت و جسارت برای ایجاد تحول باشد نیست‏، بشدت محافظه‎کار و اهل برخورد هم نیست. آمار و اطلاعات نادرستی در اینجا داده است که برشمردن آن طول می‎کشد‏، نشان دهنده عدم تسلط ایشان بر مسایل حوزه نفت است. اینها برخی از نکاتی بود که در ضمن برنامه ایشان بود که عرض کردم مطالب فراوان دیگری وجود دارد.

محور چهارم‏، سؤالاتی است چند درخصوص رفتار و عملکرد شخصی جناب آقای تسلطی. از آنجا که لازمه حضور در سطح مدیریت کلان یک وزارتخانه در جمهوری اسلامی‏، برخورداری از ویژگیها و منش اخلاقی‏، رفتاری و عملی برجسته‎ای را می‎طلبد‏، چرا که «الناس علی دین ملوکهم» تقاضا دارم که جناب آقای تسلطی خیلی صریح و شفاف به این سؤالات پاسخ بدهند:

1 ـ آیا حقیقتاً ایشان از لحاظ اخلاقی، رفتاری و مدیریتی خویش را شایسته‎ترین یا یکی از شایسته‎ترین مدیران موجود می‎دانند تا مشمول این سخن رسول گرانقدر اسلام نشوند که فرمود «هر کس خود را داوطلب پذیرش مسؤولیتی نماید‏، درحالیکه می‎داند شایسته‎تر از او در میان مسلمین وجود دارد‏، به خدا و رسول مؤمنان خیانت کرده است»؟

2 ـ ایشان در برنامه خودش اعلام کرده که شرط استقرار سکونت کارکنان با خانواده را در محل کار اعمال می‎کند. جناب آقای رئیس‎جمهور از اول هم با مدیریت پروازی مخالفت کردند. جواب بدهند که ایشان در (17) سال گذشته چه مدت با خانواده خودشان در محل کارشان در ماهشهر حضور داشتند؟ چند روز در هفته در محل کارشان حضور دارد؟ چه میزان حقوق دریافت می‎کند؟ آیا درست است که حداکثر بیش از (3) یا (4) روز از هفته در محل کارش حضور ندارد و حقوق بیش از (3) میلیون تومان دریافت می‎کند و چون عضو هیأت مدیره چند شرکت است سالانه (7)‏، (8) میلیون از این طریق دریافت می‎کند؟

ایشان صراحتاً اظهار داشت که من بعد از انقلاب در هیچ ستاد انتخاباتی حضور پیدا نکرده‎ام. این منش با ویژگی یک بسیجی که آمادگی و حضور در همه عرصه‎های دفاع از انقلاب است چه میزان تطابق دارد؟ در سالهایی که مبارزه انتخاباتی میان انقلاب و ضدانقلاب بود‏، شخصیتی مانند ایشان چگونه می‎توانسته بی‎تفاوت بنشیند؟ موضع ایشان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری چه بوده است؟ آیا درست است (که تأکید هم کردند درست است) خود و خانواده‎اش به فردی رأی داده که بسیاری از خط قرمزهای نظام را زیر پا نهاد؟ گرچه به تعبیر آقای رئیس‎جمهور رأی دادن آزاد است‏، اما مبانی اعتقادی این رأی چقدر با دیدگاه تشکیل دولت اسلامی سازگار و قابل توجیه است؟

چه میزان به شعار ساده‎زیستی جناب آقای رئیس‎جمهور پایبند بوده است؟ آیا راست است که وقتی در زمان شهرداری جناب آقای رئیس‎جمهور پیشنهاد مسؤولیتی به ایشان داده شد‏، پرسید حقوق این مسؤولیت چقدر است‏، وقتی گفتند حقوقش اینقدر است‏، فرموده است که شما هنوز پنجاه و هشتی فکر می‎کنید؟ البته خودشان فرموده‎اند که من بدلیل مخالفت همسرم بود که گفت شبها دیر به خانه می‎آیید‏، من نمی‎خواهم این را تحمل کنم‏. سؤال این است‏، الان که آقای رئیس‎جمهور از مدیرانش در روز (16)‏، (17) ساعت کار می‎کشد‏، ایشان حاضر است باز هم دیروقت به خانه برود؟ حضور ایشان در منزل سازمانی باوجود داشتن خانه ملکی چه توجیهی دارد؟ اگر دلایل امنیتی باشد‏، آیا خانه شخصی خود را به کارمند دیگری واگذار کرده یا اجاره آنرا به خزانه دولت واریز می‎کند؟

از یکی از شخصیتهای معنوی و اهل احتیاط نقل شده که با آقای تسلطی درمورد افکار آقای «س» گفتگو داشته… (رئیس‎ ـ آقای هدایت‎خواه! با احتساب اوقاتی که من از شما گرفتم‏، وقتتان تمام است) بله‏، (30) ثانیه دیگر تمام می‎کنم… و بشدت از آن افکار جانبداری می‎کرده. آیا هنوز هم بر این عقیده استوار است؟ اگر چنین است‏، این اندیشه با مبانی دولت اسلامی چقدر سازگار است؟ اینکه گفته می‎شود آقای «ن» که سرتیم مشاوران فنی ایشان است و همکاریش با ساواک محرز است‏، اخیراً هم وارد شده و برای ایشان دارد کار می‎کند‏‏، آیا این واقعیت دارد؟

نکته آخر اینکه به استناد آن آیه‎ای که در صدر اشاره کردم‏، آیا با رأی دادن به ایشان عندالله و عندالرسول ما بری الذمه خواهیم بود؟ آیا به وفاد «إن الله یأْمرکم أَن تودوا الأمانات»‏، امانت را به اهلش سپرده‎ایم؟ این سؤالی است که هر یک از ما در وجدان خودمان پاسخ خواهیم داد. با عرض پوزش و معذرت اگر خدای‎ناکرده سخنی خارج از ادب در بیانات بنده بود.

والسلام علیکم و رحمه الله (تعدادی از نمایندگان ـ احسنت)

رئیس ـ تشکر می‎کنم‏، خیلی ممنون‏، اجازه بدهید قبل از دعوت از موافق‏، از میهمانان امروز مجلس نام ببریم و تشکر کنیم. امروز مجلس ما میزبان دانش‎آموزان آموزشگاه پسرانه شهیدمطهری از منطقه (13) تهران، دانش‎آموزان آموزشگاه پسرانه معلم از ساوجبلاغ‏، دانش‎آموزان آموزشگاه پسرانه شهید بنکدار از منطقه (11) تهران‏، جمعی از دانشجویان علوم سیاسی و روابط بین‎الملل از شهرستان شهرضا‏، جمعی از دانشجویان آموزشکده عالی فنی و حرفه‎ای سماء از شهرستان پاکدشت هستند. ما به این میهمانان گرامی و مسؤولان و مربیانشان که همراه آنها به مجلس تشریف آورده‎اند خوشامد می‎گوییم‎‏، از آنها تشکر می‎کنیم و برای آنها آرزوی موفقیت داریم. موافق اول را دعوت بفرمایید.

منشی (محبی‎نیا) ـ موافق اول برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی نفت جناب آقای رحمنی هستند که نصف وقتشان را به آقای کامران داده‎اند.

رئیس ـ آقایان نمایندگان به صحبتها توجه کنند‏، آقای رحمنی بفرمایید.

رجب رحمنی ـ بسم‎الله الرحمن‎الرحیم ‎ـ الحمدلله‎رب‎العالمین

«لا حول و لا قوه إلا بالله العلی العظیم»

دفاع بنده از وزیر محترم پیشنهادی‏، روی اعتقادی است که به شخص جناب آقای رئیس‎جمهور بعنوان رئیس محترم قوه اجراییه کشور دارم. معتقد هستم که در این شرایط حساس و در این موقعیت خاص‏، دفاع از ایشان بعنوان یک تکلیف است. برادران اینجا دو‏، سه مطلب را بیان کردند‏، بهرحال در قضیه انتخابات ریاست جمهوری ما که دیگر کاسه داغ‎تر از آش نیستیم. خود آقای رئیس‎جمهور بهرحال همه این مسایل را بررسی کرده‏، تشخیص داده‏، نفر اول را معرفی کرد‏، مجلس یک بررسی داشت‏، نفر دوم یک بررسی‏، بهرحال… (همهمه نمایندگان) عزیزان اجازه بفرمایند! حالا دو، سه، هرچه…

رئیس ـ اجازه بفرمایید صحبتشان را بکنند. من نمی‎دانم این همهمه در مجلس برای چیست؟ سابقاً آقای رحمنی صحبت  می‎کردند و ما استفاده می‎کردیم‏، امروز هم استفاده می‎کنیم‏، توجه کنید.

رحمنی ـ آزادی هست و… الان فصل لایحه بودجه است‏، الان ما مسایل متعددی در صحنه‎های بین‎المللی داریم‏، جناب آقای رئیس‎جمهور بررسیهای خودشان را انجام دادند‏، درخصوص صلاحیت آقای وزیر مطالبی را جناب آقای دکتر توکلی در فراکسیون اکثریت فرمودند. بررسیهایی که انجام شده بود‏، وزارت محترم اطلاعات بررسی‎شان را که به ایشان گفته بودند در فراکسیون مطرح شد‏، خیلی از آن موارد واقعاً رد شد. ایشان فرزند یکی از روحانیون مبارز در زمان حضرت آیت‎الله کاشانی هستند که با حزب توده مبارزه داشتند و در نهضت (15) خرداد به زندان افتادند و تا نهضت انقلاب اسلامی این مبارزات تداوم داشت. در سال 60 بدست منافقین کوردل ترور شدند و تا آخر عمر هم جانباز بودند.

جو مسمومات تبلیغاتی علیه ایشان بعنوان کاندیدای وزارت نفت از قبیل تابعیت و گرین‎کارت آمریکا و فعالیت در ستاد بعضی از آقایان و رأی به ایشان و سایر موارد‏، آنچیزی که بررسیها انجام شد و خود ایشان اعلام کردند‏، درواقع این واقعیت نداشته. ایشان نزدیک به (28) سال سابقه مؤثر داشته‎اند‏، (17) سال آن در زمینه‎های مدیریتی و پتروشیمی بوده. وزیر محترم اطلاعات… من همین صبح قبل از صحبتم خدمت ایشان رسیدم‏، هم برای شما عزیزان تکلیف است و هم برای ما تکلیف. بهرحال این مملکت باید اداره بشود‏، حدود سه ماه است که یکی از وزارتخانه‎های کلیدی کشور وزیر ندارد‏، بیش از (50)‏، (60) درصد بودجه مستقیم کشور از این طریق تأمین می‎شود.

مطلب دیگری که هست بحمدالله ما یک رئیس‎جمهور تیزبین و تیزگوش و با ذکاوتی در رأس قوه مجریه داریم. رئیس‎جمهوری که کابینه خودش را برمی‎دارد و به جنوب خراسان می‎برد‏، آنجا هواپیما در اثر وضعیت نامساعد جوی برمی‎گردد‏، این رئیس‎جمهور یعنی نمی‎تواند وزیر خودش را کنترل کند؟ ضمن اینکه مجلس شورای اسلامی این اختیارات و این نظرات را دارد‏، حق دارد.

اعتقاد شخصی بنده و دفاع خودم را درواقع دفاع از شخص آقای رئیس‎جمهور و کابینه ایشان می‎دانم. چون معتقد هستم جناب آقای رئیس‎جمهور فردی است که خودش را و در آینده دولتش را وقف خدمت به انقلاب‏، اسلام‏، نظام‏، کشور و رهبری کرده و حساسیت‎شان در مسایل بیت‎المال از همه ما اگر بیشتر نباشد کمتر نیست. کسی که اعلام می‎کند عکسهای مرا در ادارات و سازمانها نصب نکنید. این بیانگر حساسیت ایشان روی بیت‎المال است. ما باید حق بدهیم رئیس‎جمهوری که می‎خواهد مملکت را اداره کند‏، وزیر نفت باید مورد تأیید ایشان باشد، البته ما باید نظارت خودمان را داشته باشیم، حالا این بنده خدا هنوز نیامده که یک کاری را انجام بدهد که ما ببینیم عملکردش به چه شکلی است.

در برنامه‎های ایشان یک بررسی اجمالی انجام شد (اگر چه وقت اینجا کم است، بعد از من هم نماینده محترم اصفهان باید در این زمینه صحبت کنند) برنامه‎های خوبی است، برنامه‎هایی است که با کمک هیأت محترم دولت و راهنماییهای رئیس‎جمهور محبوب و محترم می‎تواند به سامان برسد، برنامه‎ها نتیجه‎بخش باشد. مثلاً درخصوص اهمیت صنعت نفت، ایشان معتقد هستند که چهارمیلیون بشکه باید به پنج میلیون بشکه برسد، این حرکت بسیار مفیدی است یا خوراک گاز پالایشگاه از (1560) هزار بشکه به (1676) هزار بشکه برسد یا درخصوص مسأله (70) درصد منابع نفتی که در حوزه هیدروکربورهای جمهوری اسلامی ایران در مرکز این هیدروکربور است، ما آنجا با بعضی از کشورها وضعیت اشتراک داریم، خوب بایستی در این زمینه کار بشود، جزو برنامه‎های اساسی و اصلی ایشان است.

در‎خصوص اداره صنعت نفت، در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فنی و تکنولوژی در سطح ملی و بین‎المللی برنامه‎های خوبی را دارند، جایگاه ایران را بعنوان دومین تولید کننده نفت اوپک و دومین کشوری که ذخایر گازی جهان را دارد خوشبختانه کاملاً درک کرده‎اند. در قسمت پتروشیمی فعالیتهای خوب و مفیدی داشته‎اند. در بخش صنعت نفت معتقد هستند که امروز ما حدود (130) میلیارد بشکه ذخایر نفت داریم که (12) درصد ذخایر نفت دنیا را شامل می‎شود و ما بایستی این حدود (4) میلیون بشکه در روز را که (12) درصد است به (5) میلیون بشکه برسانیم. ایران بعد از عربستان، روسیه و آمریکا چهارمین کشور تولید کننده نفت است، منتها ایشان نگرانیهایی که در اینجا مطرح کردند بیانگر تشخیص دقیق ایشان است که به افت نفت اشاره کردند، افت (70) درصدی میادین نفتی کشور شرایط نگران کننده‎ای را به وجود آورده است که دلایل آنرا آنجا ذکر کرده که قدیمی بودن چاهها، استهلاک تأسیسات فرآوری نفت خام، اکثر چاهها نیاز به تعمیرات اساسی دارند، اعمال مدیریت صحیح بایستی بر آنها بشود، سرمایه‎گذاری در توسعه میادین، کمبود نیروی انسانی مجرب و متخصص و پیچیدگیهای فراوان نفتی که بایستی روی آن اقدام بشود. تدوین سند راهبردی را بایستی روی آن کار بکنند، اعلام کردند باتوجه به اینکه کشور ما دارای (29) میلیون تریلیون متر‎مکعب گاز است که (15) درصد گاز کشور را انجام می‎دهد و ما دومین کشور در این زمینه پس از روسیه هستیم. نظرشان این است که ما بایستی در این زمینه کارهای اساسی انجام بدهیم. استفاده بشود از گاز بجای سوختهای فسیلی، جایگاههای CNG و مسأله تبدیل گاز طبیعی به LNG و تبدیل آن به GTL و توسعه پروژه‎های گازرسانی از گاز مایع به LOP آنچیزی که مشخص است. خیلی از وزرای محترم قبلی هم که در کارشان موفق بودند (رئیس ـ آقای رحمنی! اگر برای آقای کامران وقتی درنظر گرفتید…) آنها هم تخصص نداشتند، بهرحال آن اولی را که بنده‎خدا آقای رئیس‎جمهور معرفی کرده بود دکترای زمین‎شناسی داشت، در بخش نفت فعالیت داشت، اطلاعات داشت.

بهرحال صرف تخصص تنها هم امروز که یک مدیر باید در تمام زمینه‎ها تخصص داشته باشد، چه کسی اینرا گفته، ما بارها و بارها دیدیم کسانی که قدرت مدیریت داشتند به آنها میدان داده شده، توانستند یک سازمانی را، یک مؤسسه‎ای را، یک دستگاهی را بچرخانند. وزرای محترم قبلی هم بعضی‎شان مهندس راه و ساختمان بودند، بعضی‎هایشان مکانیک بودند. بهرحال این مسایل کاملاً جا نیفتاده. بله، خیلی بهتر است که هم از نظر تخصصی و هم از نظر تعهدی ما مسأله‎ای را داشته باشیم که جمیع جهات را شامل بشود، ولی صددرصد کسی نیست، این یک واقعیتی است.

من بعنوان یک خدمتگزار کوچک، بعنوان اینکه دفاع از دولت را بعنوان یک تکلیف شرعی و اعتقادی می‎دانم، در این شرایط بسیار حساس و مهم بنظرم می‎آید که به وزیر محترم پیشنهاد شده که سومین نفر از طرف رئیس‎جمهور محترم است رأی بدهیم که بیرون هم نگرانیهای مردم ان‎شاءالله برطرف بشود، بعداً بر کارش نظارت خواهد شد، خود شخص آقای رئیس‎جمهور با قدرت و با اقتدار، ایشان اعلام کردند که من با هیچ وزیری شوخی ندارم، اگر یک وزیری خلاف کرد، قبل از اینکه به مجلس برسد آقای رئیس‎جمهور خودشان عذرش را خواهد خواست، ما یک رئیس‎جمهور قوی داریم، (50) تا (60) درصد اطمینان خاطر ما شخص جناب آقای رئیس‎جمهور هستند.

من امیدوارم که خداوند کمک کند، آنچیزی که به صلاح اسلام، انقلاب، نظام و مملکت است انجام بشود و ما در این هفته بسیج ان‎شاءالله هر کدام وظیفه بسیجی خودمان را آنچیزی که خداوند هدایت خواهد کرد ان‎شاءالله انجام بدهیم.

والسلام علیکم و رحمه‎الله و برکاته

رئیس ـ خیلی ممنون، آقایان نمایندگان ساکت باشند، این جلسه مهمی است، من درخواست می‎کنم که نظم را رعایت بکنند. آقای کامران شما به اندازه (5) دقیقه صحبت بفرمایید.

حسن کامران‎دستجردی ـ بسم الله الرحمن الرحیم

من در تعجبم که چرا خوبیهای این آدم را نمی‎گویید، ایشان برادر شهید هستند، شما که هفته بسیج را پاس می‎دارید شهید ایشان هم پاسدار و بسیجی بوده، دوم اینکه من صبح با حضرت آیت‎الله یثربی که مسن است و نماینده معزز ولی‎فقیه در منطقه و عضو خبرگان هستند تلفنی صحبت کردم (در همین تهران تشریف دارند، حتماً صدای من را هم می‎شوند) که خانواده ایشان، جد و آباء ایشان چطور هستند، فرمود (50) سال است که من با این خانواده زندگی کرده‎ام، مبارز بودند، خوب بودند. من متأسفم، یک وکیلی که دوره چهارم معامله‎گر بود، می‎گوید آقای کامران! گفتم اتفاقاً تو که می‎گویی او آدم خوبی است، تو برو خجالت بکش، دوره چهارم یک موردی بود معامله کردی، تو را هم می‎شناسم، اگر هم اضافه دنبال کنی اسمت را هم می‎برم! اینجا آقای محسنی‎اژه‎ای نشسته، حکومت حساب و کتاب دارد، نمی‎شود که ما… اینجا که مدرسه نیست، مجلس شورای اسلامی است، (عکس) شهداء اینجا روبروی ما چسبیده، فرمود نقطه‎ضعفی ندارد، اگر که ما می‎آییم به این شب‎نامه‎ها بسنده می‎کنیم، خیلی از آنها هم توی گوش من خواندند که آقای کامران برای چه می‎خواهید صحبت کنید؟ گفتم وظیفه‎ام است، تشخیص دادم، اینکه رویه نیست، اینکه درست نیست که اگر یکی پیدا می‎شود، خوبیهایش را نگوییم، بعد بگوییم آقای محسنی! این درست است؟ نه، درست نیست، فردا یک‎چیز دیگری، شب آخر یک‎چیز دیگر، مردم حیثیت دارند، گور بابای وزارت و وکالت و رئیس بودن! آبروی مردم مهم است و ما بایستی که حیثیت مردم را حفظ کنیم (همهمه نمایندگان)

رئیس ـ ادبیات آقای کامران ادبیات مردمی و طبیعی است، شما که آشنا هستید.

کامران ـ بله مردم هم می‎خواهند، بنده سه دوره است که در این مجلس هستم، مدام می‎آیید این برنامه‎ها را می‎گویید، کدام برنامه را ما… حالا آبانماه است چند چیز بودجه را که مقرر شده شما گفتید اجراء شده یا نشده؟ هر کمیسیونی که می‎گوید من نظارت کردم و آمده گزارش داده و هر کس که خلاف کرده با او برخورد کرده، دستش را بلند کند. من امروز که صحبت می‎کنم اصلاً بخاطر وزارت هم نیست، بخاطر نظام و حکومت است و بخاطر اینکه همه ما جزو این خانواده هستیم. سابقه ندارد در این مجلس که سه دوره بوده‎ام یک وزارتخانه سه بار وزیر معرفی کند، سابقه ندارد این همه وزیر بیفتد. ما اگر واقعاً راست می‎گوییم و می‎خواهیم درست بکنیم، من همینجا جلو آقای احمدی‎نژاد هم می‎گویم، هر کس مردش است اگر هر وزیری دیدید خلاف دارد بیایید من امضاء می‎کنم، استیضاح می‎کنم. اینطور نباشد که بنده در این چند دوره اینجا خیلی چیزها را دیدم، از همه تیپی دیدم. درواقع ما بیاییم اگر که کسی… مگر شما نمی‎‎گویید مردم، مردم ماهشهر، این توماری است که به من دادند، این آدمهای کار… همه تیپ امضاء کرده، نخبگان این رشته امضاء کردند که این آدم می‎تواند وزارت را انجام بدهد، شما مگر نمی‎گویید رضایت مردم، رضایت مردم چیست؟ تبانی شده که نیست، این امضاء‎ها که به من دادند مربوط به ملت ماهشهر است، منطقه ویژه اقتصادی که یک دکان نیست، بالاتر از یک وزارتخانه‎ است، ساختار و راهکارش هم تولیدی است.

ما می‎گفتیم وزرای قبلی اصلاً کار به نفت نبوده، نفتی نبودند، بالاخره این آقایی که (17) سال در این وزارتخانه بوده به سیاستها آشناست، به ضوابط آشناست، چشم‎انداز (20) ساله را می‎داند که چیست، برنامه چهارساله را می‎داند چیست، مگر ما نمی‎گوییم (20) ساله مصوب نظام است؟ برنامه سالانه اصلاً مصوبه نظام است، مگر ما قانونگذار نیستیم؟ مگر ما خارج از قانون می‎خواهیم؟ ما از یک وزیر می‎خواهیم برنامه را اجراء بکند. در انتخابات هم در میز‎گردها با رؤسای جمهور بحث کلان برنامه بود، شما مدام نیایید بگویید این تناقض دارد، آن تناقض دارد! ما مواردی که همیشه در این مجلس انتقاد داشتیم این بود که چرا پالایشگاه نمی‎سازیم، مگر هفته پیش بحث بنزین نبود که گفتید اگر پالایشگاه می‎ساختیم این بساط را نداشتیم، خوب اینکه می‎گوید می‎خواهم پالایشگاه بسازم، او می‎گوید فرآیند را می‎خواهم اصلاح کنم، فرآیند مثل یک پرونده قضایی است، یعنی وقتی قاضی حکم می‎دهد تنها آن نیست، کلانتری که پرونده تشکیل می‎دهد تا می‎آید بازپرس تا حکم یک فرآیند می‎شود، وقتی می‎خواهد فرآیند را بهبود ببخشد و می‎خواهد پالایشگاه ایجاد کند و درواقع می‎خواهد همین بحثهای تزریق گاز به منابع سوختی باشد که ما همیشه می‎گفتیم چرا نمی‎شود، خوب بگوییم آقا! دروغ می‎گویید ما راست می‎گوییم؟ یعنی به چه زبانی انسان اقرار بکند، یعنی بیاید قسم جلاله بخورد، یعنی ما اینقدر به هم بی‎اعتماد هستیم؟ من واقعاً خجالت می‎کشم، گاهی چیزهایی که راجع به ایشان آمدند به من گفتند که دیدم پایه ندارد… (رئیس ـ آقای کامران! هفت دقیقه صحبت کردید) سه دقیقه هم از آقای رئیس بگیرم (رئیس ـ نه، وقت ندارید) بهرحال وقت نداریم عیب ندارد، من تمام می‎کنم، من در هفته بسیج خواهش می‎کنم جهت شادی روح همه شهداء، شهدای بسیجی، شهدای مسجد و شهید تسلطی اجماعاً صلواتی مرحمت بفرمایید. (حضار صلوات فرستادند)

رئیس ـ تشکر می‎کنم، یک مخالف و یک موافق وقتشان گذشت، حالا موافق اول وقتش را طبق آیین‎نامه به یک نماینده دیگر داده بود که دو نفر موافق صحبت کردند، ولی جمعاً در یک وقت بود. مخالف دوم را دعوت بفرمایید.

عباسپورتهرانی ـ تذکر دارم.

رئیس ـ آقای عباسپور تذکر ندارد، یادداشت شما را دیدم، نه احتیاجی نیست.

منشی (محبی‎نیا) ـ مخالف بعدی جناب آقای سرافراز هستند.

علی سرافراز‎یزدی ـ بسم الله الرحمن الرحیم

«اللهم صلّ علی علی‎بن موسی‎الرضا المرتضی، الامام التقی النقی و حجتک علی من فوق الأرض و من تحت‎الثری، الصدیق الشهید، صلوهً کثیرهً تآمّهً زاکیهً متواصلهً متواترهً مترادفهً کافضل ما صلّیت علی احدٍِ من اولیآئک».

ضمن عرض تبریک بمناسبت هفته مبارک و میمون بسیج به محضر رهبر عزیزمان و همه مردم شریف ایران سخن خود را آغاز می‎کنم.

تجربه رأی اعتماد در دولت نهم تجربه جدیدی است، شرایط کاملاً با دورانهای قبل متفاوت است، شاید در تاریخ بعد از انقلاب این شرایط هم برای دولت و هم برای مجلس بی‎سابقه باشد. دولت که با پشتوانه رأی مردمی بر سر کار آمد، بدون پشتوانه گروههای سیاسی تجربه‎ای کاملاً جدید و مبارک بود و مجلس با اصولگرایی خود و برخوردهای منطقی و اصولی که انجام داد در تجربه سیاسی مجلس‎‎های قبل نمونه‎ ماندنی است.

وزارت نفت یکی از حساسترین و مهمترین وزاتخانه‎های کشور است، وزارتخانه‎ای است اقتصادی، تخصصی، سیاسی و امنیتی، همه این لغات معنی دارد که دوستان از من بهتر می‎دانند ویژه‎گی خاص دارد. وزیر نفت بایستی دارای تخصص و آشنایی با نفت باشد و ابعاد خارجی و داخلی آنرا بخوبی بشناسد، از سابقه مدیریتی کلان کشور برخوردار باشد، دارای بینش سیاسی شفاف باشد، از لحاظ مالی و عقیدتی بایستی مورد اعتماد و امین مردم باشد. آقای تسلطی از خانواده معزز شهداست، فردی متدین است، قابل احترام برای همه ما، اما مدیر درجه چهارم نفت است، در دولت نهم که اساس بر عدالت است، اساس بر تحول است، اساس بر پویایی است، ما نیازمند وزیری قدرتمند هستیم و این توقع بجای ما از رئیس‎جمهور است.

برای من این سؤال است در این مکان مقدس در محضر خداوند عرض می‎کنم تعریف تعامل با مجلس چیست؟ مجلس در این دوران تعاملی عاقلانه، دلسوزانه و بی‎طرفانه با دولت داشته است، مجلس هفتم این افتخار را دارد که جناحی عمل نکرده است، برای همه سیاسیون ایران و خارج این عملکرد مجلس قابل تحسین و قابل تأمل است. این مجلس به منافع ملت می‎نگرد، این مجلس برای احقاق حق این ملت حرکت می‎کند، برای این مجلس هیچ گروه سیاسی مهم نیست اگر در چارچوب منافع مردم نباشد. در مجلس قبلی به وزرای ضعیف رأی دادند، چرا؟ چون یک گرایش سیاسی در کشور حاکمیت پیدا می‎کرد، رأی دادنها براساس سیاست بود، مجلس هفتم علی‎رغم همه دیپلماسیهای گذشته کشور و دنیا براساس اصول رأی می‎دهد و این نقطه ماندگار مجلس هفتم است.

ای مردم عزیز ایران! شما بدانید و مثل همیشه با شایعات و توطئه‎ها برخورد کنید، مطمئن باشید که نمایندگان شما در مجلس با تبعیت و پیروی محض از فرامین مقام معظم رهبری در جهت تقویت دولت خدمتگزار تلاشی دلسوزانه و اصولگرایانه دارند و این خلاف اصل عدالت و اصولگرایی است که در میان این همه نیروهای توانمند ما به سراغ رده‎های سه و چهار برویم. کمک به دولت این است که به تصویب لوایح، نظارت بر انجام کار و کمکهای قانونگذاری، این وظیفه ماست و ما با دل و جان به دولت کمک می‎کنیم. مجلس هفتم انسانهایی که این نظام را بخواهند تضعیف کنند و شایعه پراکنی کنند تو دهان آنها می‎زند! اما این مجلس اجازه نمی‎دهد انسانهایی که در اندازه و قواره آن مکان نیستند در آن مسند قرار بگیرد. این ظلم به نظام است، ظلم به مملکت است و این خلاف عدالت است. خدا نیامرزد کسی را که بخواهد کوچکترین کارشکنی درباره دولت بکند بلکه ما ادعا داریم که قدرتمند کردن دولت برای نظام مفید و برای ما جای مباهات دارد و این مبنای اصولگرایی است.

در پایان امیدواریم که ان‎شاءالله این دولت با تعاملی جدی با مجلس، من نمی‎خواهم این مسأله را زیاد باز کنم، چون آقای رئیس‎جمهور فرمودند که برای ما مهم نیست که چه کسی به چه کسی رأی داده، ولی ما در انتصابات شهرستانها، شهرها، مقامات، می‎بینیم که سؤال می‎شود که شما کجا کار کردید؟ یعنی این خلاف گفتن است. مطرح می‎شود که عده‎ای از بیرون رابطه مجلس با دولت را به هم می‎زنند، خیر، ما خودمان به هم می‎زنیم. برای ما اینجا بحث می‎شود که بایستی طوری حرف بزنیم که اگر برای ما حرف زدند ما ناراحت نشویم، ما همین را می‎گوییم، این حرف امام چهارم است، انصاف داشته باشیم. مجلس از زمانی که دولت مطرح شد تا به امروز به اعتقاد بنده در محضر خدا عرض می‎کنم که تا بحال یک قدم در جهت تضعیف دولت کار نکرده است و نمی‎کند. ان‎شاءالله که این دولت موفق باشد و ما هم در خدمت شما هستیم. والسلام علیکم و رحمه‎الله و برکاته

(عده‎ای از نمایندگان ـ احسنت)

رئیس ـ تشکر می‎کنم، خیلی ممنون، بقیه وقتشان را به نماینده دیگری دادند، دعوت بفرمایید که صحبت کنند.

منشی (محبی‎نیا) ـ جناب آقای بزرگیان بفرمایید.

رئیس ـ آقای بزرگیان (7) دقیقه فرصت دارند.

احمد بزرگیان ـ بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمه‎الله و سلام بر برادر بسیار عزیزم جناب آقای رئیس‎جمهور، آقای دکتر احمدی‎نژاد و اعضای محترم هیأت دولت.

«قل رب أَدخلنی مدخل صدق و أَخرجنی مخرج صدق و اجعل لی من لدنک سلطانا نصیرا».

آقای رئیس‎جمهور! آنچه که در این قسمت خدمتتان عرض می‎شود از باب حسنات‎الابرار سیئات‎المقربین است، نه به معنای نفی شخصیت یک عنصر زحمتکش آقای مهندس تسلطی و نه خدای‎ناخواسته ارائه یک روش ناپسند که دل حضرت‎عالی را آزرده بکند. خدا را گواه می‎گیرم مجلس برای سعادت حضرت‎عالی و دولت شما نهایت تلاش را دارد، نهایت همگامی و همراهی را دارد و در همین مدت کوتاه خدا خود شاهد است بسیاری از آنچه که بعنوان لوایح دولت، بویژه از دولت جدید آمده است مبنای مجلس بر این بوده که با تغییرات مناسب آنرا اجرایی و به مرحله تصویب برساند. پس مخالفت نه به معنای این است که خدای‎ناخواسته بحث عدم تعامل بین دولت و مجلس است.

نکته‎ای را که می‎خواهم خدمت شما عرض کنم، آقای رئیس‎جمهور! انتظار داشتیم بعد از رد دو نفر برای وزارت نفت گزینش سوم شما با تبیین دلایل رد دو نفر گذشته باشد، متأسفانه این تبیین را نمی‎بینیم، این ریشه‎یابی را نمی‎بینیم و باز فرد دیگری معرفی می‎شود که از لحاظ همسطح بودن با دو نفر قبلی اگر پایین‎تر نباشد، در سطح آنهاست.

نکته‎ای را که می‎خواهم خدمتتان عرض کنم، ما نمی‎خواستیم بعضی نکته‎ها را اشاره بکنیم، اما چون حضرت‎عالی در فرمایشاتتان اشاره فرمودید من هم سربسته نکاتی را خدمت شما عرض می‎کنم و عرایضم را از اینجا آغاز می‎کنم.

در عین احترام به همه کسانی که در صحنه انتخابات ریاست جمهوری به عنوان کاندیدا شرکت کردند، اما سؤال این است برادر عزیزم جناب آقای احمدی‎نژاد که دوستت دارم و انقلابی و در خط ولایت هستید آیا کسی که نظام را قبول ندارد، کسی که در مقابل رهبری می‎ایستد، کسی که مذاکره با آمریکا را بعنوان راه نجات این کشور می‎شناسد ولو به عنوان یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمده، آیا فردی که قرار است سکان یک وزارت عظیم مثل وزارت نفت را برعهده بگیرد اگر به این شخص رأی داده باشد صلاح است؟ ما اینرا به صلاح دولت شما نمی‎بینیم، اینرا بعنوان تکلیف مجلس، بعنوان دردی که در درون دلهای این نمایندگان است از دست میتینگهای انتخابی فرد مذکور به شما عرض می‎کنیم برای ما بسیار مهم است که کسی به این شخص رأی داده است یا نداده است و اگر اثبات شود که رأی داده و چون تا امروز تکذیب جدی صورت نگرفته و حتی اعضای خانواده وی نیز این رأی را داده‎اند و ایشان اعلام بی‎خبری می‎کند، بنده به شما عرض می‎کنم مجلس نمی‎تواند به این شخص بعنوان وزیر دولت خدمتگزار بی‎منت رأی بدهد. (عده‎ای از نمایندگان ـ احسنت)

بسیار خوب، نکاتی را خدمت حضرت‎عالی و برای همکاران عزیزم و ملت بزرگ ایران عرض می‎کنم.

درحالیکه هفته بسیج را می‎گذرانیم آقای رئیس‎جمهور در ملاقات حضوری که داشتیم گله فرمودند که چفیه را فقط برای ما می‎بندید، امروز چفیه بند در مجلس زیاد است، آقای رئیس‎جمهور چون هفته بسیج است و اکثراً بهرحال چفیه استفاده کردند، بنده علاوه بر آن تعهدی که دارم که هر موقع پشت این تریبون قرار می‎گیرم باید چفیه را بزنم، برای حفظ حرمت هشت‎سال دفاع مقدس، هفته بسیج هم هست، بسیاری از نمایندگان اینرا دارند، لذا کسانی اگر می‎خواهند تعبیر دیگری بکنند این تعبیر را نداشته باشند.

دولت نهم می‎تواند موفق باشد، مشروط بر اینکه از تجربه (27) سال گذشته نظام و گذشتن هشت دولت گذشته استفاده لازم را کرده باشد و ما توصیه می‎کنیم حتماً به این مطلب توجه بشود. اما وزارت نفت که قرار است در دست یک برادر معرفی شده قرار بگیرد، وزارت نفت یعنی بزرگترین منبع درآمد ارزی کشور، وزارت نفت یعنی وزارتی که بیش از (150) شرکت مستقل در آن در حال فعالیت هستند، وزارت نفت یعنی مجموعه تخصصهای مختلف در بخش اکتشاف، حفاری، تولید، فرآوری، امور بین‎المللی و موارد شبیه آن.

نقش بین‎المللی نفت را در نظام نمی‎توانیم کتمان کنیم، ما اگر وزیر قوی برای نفت انتخاب بکنیم درحقیقت سیاست خارجی‎مان را هم تقویت کرده‎ایم و اگر این وزیر ضعیف باشد به تعبیر میزبانان هیأت ایرانی در عربستان آنها با تعجب اعلام کرده بودند که چگونه است این فرد و یا اینگونه افراد برای این وزارت مهم در کشور شما معرفی می‎شوند! نکته‎ای که هست مقبولیت وزیر در مجموعه وزارتخانه است، ما شبنامه‎ها را اصلاً توجه نداریم، بسیاری از تلفنها، مراجعات و مکاتباتی را که با شخص بنده و بسیاری از نمایندگانی که با منطقه جنوب آشنایی و ارتباط دارند، آنها به ما می‎گویند که این شخص علی‎رغم خلوصی که دارد، تقوایی که دارد، اما توان مدیریتی برای اداره مجموعه وزارت نفت را ندارد. از آقای تسلطی در مجموعه اصولگرایان سؤال کردیم تیم همکاری شما چه کسانی هستند؟ پاسخی که ایشان دادند این بود که من کمتر از یکهفته است که در جریان قرار گرفته‎ام، لذا من تیمی ندارم. چه کسی قرار است با شما همکاری بکند؟ اگر تیمی با شما قرار نیست همکاری بکند و چینشی صورت نگرفته ما این هراس را داریم که عناصری وارد مجموعه مدیریتی شما بشوند همان که بر نفت گذشته است بگذرد، گرچه آقای رئیس‎جمهور اشراف لازم را بر این قضیه دارند و من امیدوارم که ان‎شاءالله وزیر آینده‎ای که معرفی می‎کنند بگونه‎ای باشد که وقت رئیس‎جمهور کمتر برای این نظارتهای مستقیم صرف بشود (رئیس ـ آقای بزرگیان وقت شما تمام است) بله، به روی چشم، من سریع عرضم را تمام می‎کنم.

بنده باتوجه به اینکه مطالب زیادی در رابطه با نقد برنامه ایشان داشتم، در ارتباط با مسایل دیگر، من فقط فرمایش خود آقای رئیس‎جمهور را در مصاحبه می‎خوانم، در مجلس هم گفتند، وقتی از ایشان در ارتباط با انتخاب وزیر سؤال می‎شود، در مجلس هم گفتند که «انتخاب یک وزیر از میان صدها چهره شایسته اصولگرا بسیار مشکل است و تعداد وزیران محدود است، ولی دامنه اصولگرایی بسیار وسیع است و ما خوشبختانه فقر نیروهای زبده اصولگرا و عدالت‎خواه نداریم و به همین دلیل انتخاب کردن برای ما بسیار دشوار بوده است».

علاوه بر صلاحیت علمی و عملی و عدالت‎خواهی این سه مورد را ما درمورد وزارت نفت در برادر عزیزم آقای تسلطی نمی‎بینم. یک شرط دیگر هم در انتخاب وزیر دخالت دارد و آن انسجام روش است، در عرض یکهفته این انسجام روش در میان اعضای دولت چطور به دست آمد؟ (رئیس ـ خیلی متشکر) چشم‎، نکته‎ای را که آقای رئیس‎جمهور اشاره می‎فرمایند، می‎فرمایند «گزینش از میان افراد آشناتر کارآمدی دولت را ارتقاء می‎دهد»، آشنایی با چه کسی؟ بنده عرض می‎کنم آقای رئیس‎جمهور! اعتماد شما به نیروهای مشاوره‎تان بسیار زیاد است و آنها متأسفانه حفظ امانت نمی‎کنند و در معرفی افراد بگونه‎ای عمل نمی‎کنند که مجلس با طیب خاطر رأی بدهد.

آخرین نکته را عرض می‎کنم اگر قرار باشد یک شخصی به پرونده محرمانه‎ای دسترسی داشته باشد تحقیق می‎کنید و وزارت اطلاعات (حاج آقای اژه‎ای) اگر فردی از منسوبین این شخص در خارج کشور تبعه باشد، آیا اجازه اشراف به پرونده محرمانه را به او می‎دهید؟ دو تبعه از این خانواده در آمریکا و کانادا هست. من‎ نمی‎دانم ان‎شاء‎الله که ایشان اصلاً قطع رابطه عاطفی کردند که در آن اثر نخواهد گذاشت. والسلام‎علیکم‎ ورحمه‎الله

رئیس ـ خیلی متشکر، موافق دوم را دعوت بفرمایید.

منشی (محبی‎نیا) ـ آخرین موافق جناب آقای گرانمایه هستند که بخشی از وقتشان را به یکی از عزیزان داده بودند که آن عزیز هم انصراف دادند.

رئیس ـ حالا عزیز در مجلس زیاد است اگر آن عزیز صحبت نکردند خود آقای گرانمایه می‎توانند صحبت کنند.

اصغر گرانمایه‎پور ـ بسم‎الله‎الرحمن‎الرحیم

«اللهم وفقنا لما تحب و ترضی و لا تکلنا الی انفسنا طرفه عین ابدا» با حمد الهی و صلوات بر محمد و آل محمد (حضار صلوات فرستادند) هفته بسیج این شجره طیبه انقلاب شکوهمند اسلامی را به همه خداجویان بسیجی و به مرادشان مقام معظم رهبری و به همه شما همکاران بسیجی تبریک می‎گویم. درود خدا بر همه شهیدان و به امام شهیدان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار بسیج.

آنچه موجب گردید اینجانب بعنوان تکلیف بعنوان موافق با وزیر پیشنهادی صحبت کنم، شناختی است که اینجانب از خاندان ایشان دارم.

خاندان آیت‎الله تسلطی در شهرستان کاشان، دودمانی خوشنام و از علماء انقلابی هستند. آقای تسلطی از بیوتات صالحه است. یک فرزندشان در راه خدا شهید، فرزند دیگر جانباز و خود آقای تسلطی هم تحصیلکرده‎ای بسیجی است. در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی کارنامه‎ای درخشان دارد. قریب (18) سال است در عرصه وزارت نفت صادقانه و موفق خدمت کرده است.

از ویژگیهای بارز تسلطی، نشاط، انضباط کاری و مالی سختکوشی و جدیت در پیگیری انجام وظایف محوله است. او مدیری متعهد و متخصص است از ابتدای انقلاب اسلامی کار را در دفتر عمران امام شهرستان کاشان آغاز کرد و در تمام سالهای خدمت چه در قرارگاه خاتم در منطقه جنگی غرب کشور و چه در استانداریها همواره و تاکنون به آرمانهای امام و مقام معظم رهبری وفادار مانده است. هیچگاه کوچکترین ایرادی به سلامت دینی، اجرایی و مالی برای او گزارش نشده است. بشدت با فامیل سالاری مخالف است و در آموزش فنی و افزایش سطح علمی و مدیریتی کارکنان بویژه جوانان و کشف و ارتقاء استعدادها اصرار دارد. برنامه تسلطی دقیقاً در راستای تحقق چشم‎انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران، قانون برنامه چهارم، سیاستهای کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و قانون بودجه سالجاری مصوب مجلس شورای اسلامی و محورهای چهارگانه اعلامی جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد رئیس‎جمهور محترم است.

اینجانب برنامه ایشان را خواندم او به نقش حیاتی نفت در اقتصاد کشور خوب توجه دارد، ایران بعنوان دومین ذخایر گاز جهان و بعنوان دومین تولید کننده نفت اوپک. تسلطی معتقد است این سرمایه خدادادی متعلق به همه نسلهاست نباید سرمایه فروخت وهزینه کرد، باید صرف سرمایه‎گذاریهای مولد شود و از ارزش افزوده آن، کشور اداره شود بویژه روی اولویت بهره‎برداری از میادین و ذخایر مشترک با کشورهای همسایه در این برنامه اصرار دارد زیرا این کشورها بسرعت و با شتاب از این ذخایر در حال بهره‎برداری هستند. تسلطی معتقد است سرمایه‎گذاری در صنایع پایین دستی باید با توزیع منطقی در استانها و مناطق بویژه نقاط کمتر توسعه یافته صورت گیرد تا هم موجب عمران و آبادانی همه کشور و هم در کاهش بحران بیکاری بویژه در قشر جوان تحصیلکرده صاحب اثر باشد.

او توسعه آینده کشور را در این برنامه به گسترش صنایع پتروشیمی در جای جای ایران می‎داند که اتفاقاً تجربه غالب شخص آقای مهندس تسلطی خدمت و تجربه کافی و وافی در پتروشیمی است. تسلطی در برنامه خود به افزایش بهره‎وری و صرفه‎جویی منطقی در هزینه‎های غیر تولیدی در شرکتها توجه ونگاهی جدی دارد. همان حکمی که این مجلس هفتم در قانون بودجه سال 1384 مصوب کرد. کاهش هزینه‎های غیر تولیدی شرکتهای دولتی به میزان (40) هزار میلیارد ریال که منتهی به افزایش رقم (10) هزار میلیارد ریالی درآمد مالیاتی کشور می‎شد و متأسفانه تا این لحظه گزارشی از اجرای این حکم قانونی بودجه به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نرسیده است. تسلطی می‎خواهد بجای فقط صادرات نفت و گاز به صادرات فرآورده و افزایش آن بیندیشد علاوه بر این معتقد است مصوبه مجلس شورای اسلامی در فروش ساختمانها و تأسیسات متعدد از شرکتهای دولتی مستقر در تهران، شرکتهایی که مرکز فعالیت آنها در مناطق خارج از تهران است بنحوی جدی باید عمل شود که تاکنون از ابتدای بودجه سال 1384 تاکنون اجرای جدی نشده.

تسلطی در برنامه کاری خود تقید پذیری خاصی به اجرای قانون نشان می‎دهد با نگاهی مدیریتی و سیستمی به نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، بهینه سازی مصرف انرژی، نظام ‎دهی به یارانه‎ها، مدیریت منابع انسانی، اصلاح ساختار، ایمنی، بهداشت و محیط زیست در نفت پرداخته است. اما علاوه بر همه اینها از افتخارات مجلس هفتم اطاعت پذیری از مقام معظم رهبری است. مقام معظم رهبری در چند نوبت تأکید فرمودند، «دولت را حمایت کنید، تعجیل نکنید. اگر دولت به مسیر اشتباه برود خود من اولین جلوگیر خواهم بود» (قریب به این مضمون) بنظر اینجانب امروز دولت به حمایت نیاز دارد. بویژه پس از سرگذشتی که بر دو فرد پیشنهادی برای وزارت نفت گذشت. شرایط سیاسی بین‎المللی کشور و افزایش و شدت یافتن چالش هسته‎ای دشمن علیه ایران اسلامی در استفاده صلح‎آمیز از دانش و انرژی هسته‎ای نقش مهم وزارت نفت در اقتصاد کشور (رئیس ـ اجازه بفرمایید آقای رئیس‎جمهور به صحبت آقای گرانمایه‎پور گوش کنند) و بدون سرپرست بودن این وزارتخانه در چنین شرایط در آستانه نزدیک شدن به فصل زمستان و سرما و همچنین اعتماد کامل جناب آقای احمدی‎نژاد به جناب آقای تسلطی و بعنوان آنکه تسلطی باید بعنوان یک عضو تیم احمدی‎نژاد خدمت کند، همه اینها برای این خدمتگزار مردم این تکلیف را آورد که بعنوان موافق به این وزیر پیشنهادی رأی بدهد.

اما در روزهای اخیر بنده در مجلس شاهد دریافت بمباردمان شایعه، تهمت، نسبتهای عجیب و غریب درخصوص این برادر شناخته شده خودم بودم. به جناب آقای وزیر محترم اطلاعات هم بعنوان امین اسرار نظام و هم بعنوان مجتهدی مسلم مراجعه کردم، فرمودند هیچکدام از آنچه راجع به تسلطی گفته شده پایه و منطق ندارد. تحقیق کردم سوابق ایشان را دیدم، هیچکدام پایه و منطق ندارد و این شیوه ناپسند پمپاژ تهمت و دروغ از منابع مشکوک، از سایتها، از نشریه‎ها، از افراد ناشناس برای هر کس می‎تواند مطرح شود. جناب آقای محسنی اژه‎ای‎فرمودند شهادت می‎دهم از نظر من… همکاران عزیز! یک مجتهد مسلم این شهادت شرعی را می‎دهد! جناب آقای وزیر محترم اطلاعات به بنده فرمودند، «شهادت می‎دهم از نظر من هیچگونه خدشه‎ای در صلاحیت ایشان وارد نیست» والسلام‎علیکم ورحمه‎الله و برکاته

رئیس ـ بسیار خوب. من یک توضیحی راجع به صحبت آقای کامران بدهم چون چند نفر از نمایندگان کتباً و شفاهاً از من خواستند درباره صحبتهای آقای کامران توضیحی بدهم. آنجایی که آقای کامران روی مسأله نظارتی مجلس تأکید کردند انصاف این است که کمیسیونها و نمایندگان مجلس در بعد نظارتی فعال هستند و بسیاری از کمیسیونها وظیفه نظارتی خودشان را انجام داده‎اند و می‎دهند. من وظیفه دارم از مجلس دفاع کنم.

اما بعضی کلمات که بر زبان آقای کامران جاری می‎شود همانطوریکه عرض کردم چون آقای کامران خیلی بامردم کوچه و بازار انس دارند و همیشه از آنها دفاع می‎کنند. ادبیات و زبان آنها را هم از همانها وام می‎گیرند اینکه می‎گویند، «هر کسی مرد است چنین کند» نمی‎دانم یا اینکه «گور پدر وزارت و وکالت!» واقعاً منظورشان اهانت به وزیر و وکیل نیست ایشان می‎خواستند یک مطلب عرفانی بگویند با این تعبیر بیان کردند! (خنده حضار) واقعاً همین است! یعنی ایشان می‎خواستند بگویند که اخلاق مهمتر از تصدی پست وزارت یا وکالت است. منتها این مطلب را با آن قالب بیان کردند ما چون آشنا هستیم و نیت خیر ایشان را می‎دانیم اینها را منشأ تذکر ندانستیم و اهانت به مجلس تلقی نکردیم و به‎همین جهت بود که من دیگر جا ندیدم که دوستان تذکر بدهند خودم این توضیح را دادم.

باهنر ـ تذکر دارم.

رئیس ـ آقای مهندس باهنر هم یک تذکری دارند، بفرمایید.

محمدرضا باهنر ـ بسم‎الله‎الرحمن‎الرحیم

تذکر من تذکر آیین‎نامه‎ای ماده (77) است.

متأسفانه جناب آقای بزرگیان در صحبتی که می‎فرمودند اشاره‎ای کردند به اینکه بعضی از مقامات خارجی تعجب می‎کردند مثلاً از معرفی بعضی از وزراء. من فکر کردم حالا ضمن حفظ رعایت مسائل دیپلماتیک با کشور عربستان ‎می‎خواهم عرض کنم که خیلی از کشورهای خارجی از انتخاب رئیس‎جمهور هم شاد نشدند. داخل کشور ما هم بعضی‎ها شاد نشدند. این کد و این سند، سند بسیار بدی است که یک نماینده مجلس از تریبون اعلام کند که بعضی از مقامات خارجی راضی نیستند. مگر ما از وزرای نفت کشورهای دیگر راضی هستیم؟ اما ما می‎توانیم درک کنیم که آنها به چه دلیل چه وزیری را می‎گذارند، آنها هم باید درک کنند که مردم ایران خودشان تصمیم ‎می‎گیرند، مجلس خودش تصمیم ‎می‎گیرد، ریاست محترم جمهور خودش تصمیم ‎می‎گیرد. من واقعاً از آقای بزرگیان تعجب می‎کنم که این سهو لسان را انجام دادند و چون فکر کردم جناب آقای رئیس‎جمهور ممکن است از نظر مسائل دیپلماتیک و اینها مصلحت ندانند خودشان به این مسأله اشاره کنند من این تذکر را دادم که در هر صورت این حیثیت مجلس حفظ شود و حضرت‎عالی هم اگر تأیید می‎فرمایید به آقای بزرگیان خلاصه تذکر داده شود.

رئیس ـ خیلی ممنون آقای بزرگیان هم راجع به صحبت خودشان می‎خواهند توضیح بدهند. امیدوارم توضیحشان طوری باشد که احتیاجی به ادامه بحث نداشته باشد، بفرمایید.

احمد بزرگیان ـ بسم‎الله‎الرحمن‎الرحیم

ضمن تشکر از برادر عزیزم آقای مهندس باهنر که این مطلب را درقالب تذکر آیین‎نامه‎ای، دفاع را انجام دادند، متشکرم.

خدمت شما عرض کنم آنچه که بنده عرض کردم دقیقاً گزارشی است که رسیده، این بمعنای این نیست که ما انتظار داریم دیگران از کار ما راضی باشند. بنده عرض کردم در یک نشستی که در آنجا مطرح می‎شود آنها تعجب خودشان را از انتخاب فردی مثل آقای تسلطی اعلام می‎کنند و نه بمعنای اینکه آنها بخواهند درحقیقت برای ما تکلیف تعیین کنند و یا اندیشه بنده هم این است که ما بدنبال تأیید دیگران هستیم، نه! خواستم بگویم که این انتخاب، هم عکس‎العمل داخلی دارد هم عکس‎العمل خارجی و باتوجه به اینکه ما عضو اوپک هستیم و قرار است

ان‎شاء‎الله وزیر نفت ما روزی رئیس اوپک هم باشد این مقبولیت فوق‎العاده می‎تواند مؤثر باشد از لحاظ تخصصی و توانمندی، متشکرم.

رئیس ـ خیلی ممنون، اجازه بفرمایید وارد بحث شویم. از آقای تسلطی وزیر پیشنهادی برای وزارت نفت دعوت می‎کنم که صحبتهای خودشان را آغاز بفرمایند.

پیرمؤذن ـ تذکر دارم.

رئیس ـ آقای پیرمؤذن هم تذکر خودشان را مختصر بدهند، بفرمایید. من از نمایندگان محترم خواهش می‎کنم که باب تذکر را باز نکنند چون بحث مجلس یک بحثی است که مقتضی تذکر نیست. آن نکته‎ای را هم که آقای مهندس باهنر مطرح کردند بجهت اهمیت آن بود. حالا آقای پیرمؤذن صحبت خودشان را بکنند. جناب‎عالی اینجا تشریف داشته باشید ما صحبت آقای پیرمؤذن را می‎شنویم و وارد بحث می‎شویم، بفرمایید.

نورالدین پیرمؤذن ـ بسم‎الله‎الرحمن‎الرحیم

آقای دکتر! انصافاً انتظار از حضرت‎عالی است که از جایگاه نمایندگان و از نماینده مجلس دفاع کنید و از اعضاء هیأت رئیسه هم که انتخاب شدند چه بعنوان رئیس چه بعنوان معاونت یا نایب هیأت رئیسه انتظار این است که از جایگاهی دفاع کنند که انتخاب شدند. ماده (77) هم درخصوص نماینده به نماینده است. آقای بزرگیان هم انتقادی درمورد وزیر پیشنهادی داشتند که براساس قانون اساسی هم نماینده مجلس مختار است که…

این انصاف نیست که یکسری از نماینده‎ها بعنوان وکیل‎الدوله خودشان را معرفی کنند و بخاطر دفاع از دولت پا بگذارند در جایگاه مجلس و نماینده مجلس. اصولاً اینجا خانه ملت است و اینجا نماینده مجلس است که حرفش تعیین کننده است، قطعاً در جلسه هیأت دولت هم دولت و اعضاء دولت جایگاهشان است و اینجا نماینده مجلس.

اینکه یک نایب رئیس مجلس بیاید و استفاده از ماده (77) از وزیر پیشنهادی دفاع کند این رعایت بیطرفی را از جانب شما هم زیر سؤال می‎برد. من امیدوارم که به جایگاه نماینده و این آیین‎نامه‎ای که دستشان است و به آن قسم خوردیم این را رعایت کنیم، متشکرم.

تعدادی از نمایندگان ـ احسنت.

رئیس ـ البته این تحریف صحبت آقای مهندس باهنر است برای اینکه ایشان اصلاً راجع به وزیر پیشنهادی صحبت نکردند، ایشان مطلبی را درباره مسائل کلی‎تر گفتند و بحث ایشان روشن بود بنده هم مراقب هستم که موافق در جای خودش، مخالف در جای خودش صحبت کند. اصلاً نظر آقای مهندس باهنر معطوف به دفاع از فرد یا مخالفت با فرد نبود.

کوچک‎زاده ـ تذکر دارم.

رئیس ـ آقای کوچک‎زاده هم می‎خواهند صحبت کنند، دیگر این آخرین تذکر باشد که ما بتوانیم بحث خودمان را ادامه بدهیم، بفرمایید.

مهدی کوچک‎زاده ـ بسم‎الله‎الرحمن‎الرحیم

تذکر من مستند به همان بند (11) ماده (23) است ولی برای رضای خدا آنرا باز نمی‎کنم اما نمی‎توانم هم این تذکر را ندهم چون خدا راضی نخواهد بود.

آقای حداد! همکاران محترم! یادمان باشد که ممکن است امروز حرفهایی بزنیم (289) نفر احسنت بگویند، (290) نفر احسنت بگویند ولی بدانید که فردا باید جواب خدا را بدهیم. ممکن است بواسطه تسلط به ادبیات فارسی بتوانیم طوری حرف بزنیم که تمام مجلس با خنده‎شان ما را تحسین کنند اما فردا خدا از ما ناراضی باشد و یک کسی را در گفتارمان مظلوم قرار بدهیم و او را به لجن بکشیم. اما ممکن است یکطوری حرف بزنیم همه (290) نفر ناراضی باشند و با اخم و تخم با ما برخورد کنند اما فردا خدا به ما بگوید، دستت درد نکند. این را همه ما حواسمان باشد. خدایا! از ذهن من گوینده هم این را نبر، بزرگان که جای خود دارند.

والسلام‎علیکم‎ورحمه‎الله

رئیس ـ خیلی متشکر. ما آماده هستیم صحبتهای وزیر پیشنهادی را بشنویم آقای تسلطی بحث خودشان را آغاز کنند.

سیدمحسن تسلطی (وزیر پیشنهادی نفت) ـ

بسم‎الله‎الرحمن‎الرحیم

«ربنا آتنا من لدنک رحمه و هیّیء لنا من امرنا رشداً»

با عرض احترام و تحیت خاصه به پیشگاه ولی‎عصر امام زمان (عجل‎الله‎تعالی‎فرجه‎الشریف) و با سلام و صلوات به روح پرفتوح امام راحل و شهداء انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی مخصوصاً شهداء عزیز صنعت نفت و شهید مظلوم تندگویان اولین وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران و با آرزوی طول عمر با عزت و سلامتی برای مقام عظمای ولایت، مقام معظم رهبری.

هفته بسیج را به رهبر بسیجی‎مان و همچنین به تمام مردم عزیز ایران و شما نمایندگان عزیز و همچنین به جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد و دولت بسیجی ایشان تبریک عرض می‎کنم. از مقام محترم ریاست مجلس شورای اسلامی، هیأت رئیسه محترم و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از اینکه این فرصت مغتنم را دراختیارم گذاشته و اجازه دادند که مطالبی درقالب ارائه برنامه‎های تقدیمی خود بمنظور تصدی پست وزارت نفت تقدیم مجلس نمایم بسیار متشکرم.

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی! نمایندگان محترم! خواهران گرامی، برادران عزیز! برای من جای بسی افتخار است که بعنوان نامزد وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران در خانه ملت و در حضور شما نمایندگان محترم مردم شهید پرور ایران قرار گرفته‎ام و در این فرصت مغتنم تلاش می‎کنم تا به دو سؤال مقدر که درواقع محور اصلی دغدغه خاطر همه شما عزیزان می‎باشد به اختصار پاسخ دهم.

نگاه من به صنعت نفت چیست و چه برنامه‎هایی برای وزارت نفت دارم؟ نمایندگان محترم! نفت از نگاه من نعمتی است الهی که متعلق به تمامی اقشار ملت ایران است، متعلق به نسلهای دلسوزی است که آن را کشف کردند، رشد دادند و در شرایط سخت از آن پاسداری کردند و به ما به ودیعت سپردند. متعلق به مردمانی است که بعد از جنگ تحمیلی و برغم تحریمهای بین‎المللی آنرا بازسازی کردند ما نیز امروز مسؤولیم که این امانت را توسعه داده، سامان بخشیده و شکوفاتر از وضع فعلی آنرا به نسل بعدی تحویل دهیم.

نفت از گذشته‎ای نه چندان دور عامل افتخار، اعتبار ملی و موتور محرکه توسعه ایران بوده و در صحنه بین‎المللی نیز سبب شده تا ملت ایران با نهضت ملی شدن نفت پیشتاز مبارزه با استعمار و الگویی برای دیگران شود. امروزه نیز صنعت نفت و صنایع پیرامونی آن اعتبار و منزلت ویژه‎ای برای ایران اسلامی در خارج از مرزهایش به ارمغان آورده و در داخل نیز نقش بسزایی در ایجاد استقلال اقتصادی و توسعه سیاسی، اجتماعی، صنعتی و حتی تأمین امنیت کشور ایفاء می‎کند.

بی‎تردید چنین اعتبار و منزلتی مدیون تلاشهای سطوح مختلف کارگران دلسوز، متخصصین توانا و مدیران لایقی است که در گرمای طاقت فرسای مناطق نفتخیز و یا در مذاکرات نفس‎گیر بین‎المللی هر کدام در جایگاه خود حافظ منافع ملی و میراث مشترک نسلهای گذشته، حال و آینده می‎باشد. صنعت نفت، صنعتی است ملی ظریف و پیچیده! ملی است از آنروی که نه فقط درآمدش درخدمت رشد و توسعه همه جانبه ایران باشد، بلکه باید درهای این صنعت برای بکارگیری نیروهای شایسته از تمامی اقشار جامعه باز باشد، روند توسعه ایران و برقراری عدالت اجتماعی منوط به برخورداری از یک صنعت نفت قوی، پویا، به روز، کارآمد و تخصص‎گرا، قانونمند و بهره‎مند از بالاترین استانداردهای جهانی و تکیه بر توانمندیها و ظرفیتهای داخلی و همچنین مؤثر در تمام مناسبات منطقه‎ای و بین‎المللی است.

باید بیفزایم که از نظر مناسبات اجتماعی، اقتصادی داخلی، صنعت نفت می‎تواند در راستای تولید اشتغال بویژه در روند توسعه فرآیند تولید نفت و گاز به محصولات پتروشیمی مؤثر واقع گردد و گامی در جهت تحقق اهداف اقتصاد کلان دولت باشد علاوه براین سایر زمینه‎های ایجاد ارزش افزوده به درآمد نفتی کشور در دنیای مدرن تجارت و اقتصاد بین‎المللی می‎باید در اولویت قرار گیرد. درواقع خام‎اندیشی است اگر روند خام فروشی نفت را اصلی نامتغیر بدانیم و به آن بسنده کنیم…

رئیس ـ آقای تسلطی ببخشید! نمایندگانی که به صحبتهای وزیر پیشنهادی توجه نمی‎کنند معنایش این است که بدون شنیدن صحبتهای وزیر می‎خواهند رأی بدهند. این معنای خوبی نیست. من درخواست می‎کنم دوستان در جای خودشان قرار بگیرند. ما به حساسترین بخش بحث امروز رسیدیم باید بدانیم دیدگاههای وزیر پیشنهادی چیست. از عموم نمایندگان، دوستانی که در انتهای سالن هستند، آقای بنایی، آقای ندیمی، آقای شاهرخی درخواست می‎کنم به صندلی‎های خودشان برگردند و مجلس به بیشترین توجه در این لحظات احتیاج دارد تا بتواند تصمیمی شایسته بگیرد. از جناب آقای تسلطی عذرخواهی، درخواست می‎کنم به صحبتشان ادامه بدهند.

تسلطی ـ درواقع خام اندیشی است اگر روند خام فروشی نفت را اصلی نامتغیر بدانیم و به آن بسنده کنیم.

نمایندگان محترم! نگاه من به صنعت نفت نگاهی است استراتژیک و کلان، چتری است که ابعاد گوناگونی را در بر می‎گیرد، هم دارای ابعاد فنی است و هم اقتصادی هم حقوقی و هم سیاسی. درواقع صنعت نفت یکی از حلقه‎های اصلی اتصال سایر بخشهای تصمیم‎گیری نظام است. گرچه موضوعی است داخلی لیکن دارای ابعاد منطقه‎ای و بین‎المللی است، در منطقه صنعت نفت ما می‎تواند عامل دوستی و همکاری و امنیت و ثبات شود. زیرا که نفت منافع همه کشورهای منطقه را بهم گره زده است.

در سطح جهانی نیز عامل نفت می‎تواند به ما جایگاه مناسبی در مناسبتهای اقتصادی و سیاسی و امنیتی جهان ببخشد. سایه نفت بر تمام تصمیمات داخلی و خارجی ما مشاهده می‎شود. امنیت ایران بنحوی به نفت مربوط است. توسعه ایران به نفت مربوط است. صنعت نفت و گاز مردمی‎ترین وجه مشارکت در توسعه اقتصادی است. ما باید از این منابع عظیم و محدود خدادادی درجهت پویایی یک اقتصاد سالم، عدالت‎محور و مبتنی بر رقابت درداخل بهره جوییم و درعین حال باتوجه به جایگاه کلیدی این صنعت در مناسبات منطقه‎ای و جهانی باید بتوانیم دستگاه دیپلماسی کشور برای تحقق اهداف ملی، هماهنگی لازم را بعمل بیاوریم.

حفظ حیات و پویایی صنعت نفت مستلزم استمرار و تغییر است. تغییری که باید با تدبیر و مطالعه باشد، از اینرو تدوین سیاستهای کلان صنعت نفت و گاز مستلزم هماهنگی، مشاورت و تعاون و تعامل مستمر میان مجلس شورای اسلامی و تمام ارگانهای ذیربط بویژه تأکید می‎کنم شما نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و نخبگان والامقام جامعه علم‎دوست و عالم‎پرور ایران است. من براین ضرورت باور دارم و درصورت کسب افتخار خدمتگزاری بر اجرای بهینه آن مصمم هستم. نمایندگان محترم! باتوجه به دیدگاه کلانی که به اختصار درمیان گذاشتم اجازه فرمایید به رئوس کلیه برنامه عملیاتی خود نیز اشاره کنم.

1 ـ برنامه‎های مربوط به بخش نفت:

دراین مبحث اولین موضوع دستیابی به اطلاعات و آمار صحیح درخصوص میزان ذخایر نفت خام می‎باشد. برخورداری از آمار صحیح چشم‎انداز درازمدت آینده را واقعی‎تر می‎نماید. آمار موجود (130) میلیارد بشکه و (12) درصد از مخازن جهان است. من تصور می‎کنم این آمار بایستی بررسی همه‎جانبه شود تا ما برای آینده خود با اطلاعات دقیق برنامه‎ریزی کنیم. با تولید (4) میلیون بشکه نفت خام درروز، چهارمین کشور تولیدکننده در جهان و دومین کشور تولیدکننده نفت خام در اوپک هستیم. با افت تولید (7) تا (10) درصد درسال اگر بخواهیم همین سقف فعلی را حفظ نماییم هرسال حدود (300) هزار بشکه در روز بایستی ظرفیت جدید داشته باشیم. مضافاً آنکه در افق برنامه، دستیابی به (5) میلیون بشکه در روز پیش‎بینی شده است. بنابراین کار بزرگی در پیش است که برای نیل به این اهداف، تلاش فراوان باید صورت گیرد و منابع مالی لازم، ظرفیت‎سازی و تأمین نیروی انسانی مورد نیاز بایستی فراهم گردد.

بدین منظور اقدامات پیشنهادی در بخش بالادستی نفت بدین ترتیب خدمتتان تقدیم می‎گردد:

ـ تدوین سندراهبرد درازمدت‎بهره‎برداری‎ صیانتی ازمنابع‎نفت وگاز.

ـ توجه به الگوی بهینه مصرف انرژی، متناسب با رشد جمعیت.

ـ رعایت اصل عدم وابستگی به واردات فرآورده‎های نفتی.

ـ ارتقاء جایگاه بین‎المللی ایران در بازار انرژی جهان.

ـ تهیه طرح و نقشه جامع منابع هیدروکربنی در کل کشور بمنظور فعالیت‎های اکتشافی و برمبنای آن، اولویت با بهره‎برداری از منابع مرزی و مشترک.

ـ اجرای پروژه‎های بازیافت از مخازن نفت با استفاده از تکنولوژیهای جدید جهت ازدیاد برداشت. جهت استحضارتان حداکثر برداشتی که ما از مخازن نفت داریم حدود (25) درصد است اما کشورهای پیشرفته قادر هستند تا (50) درصد از ظرفیت مخزنشان استفاده کنند.

ـ تلاش در جهت افزایش ضریب بازیافت.

ـ به حداکثر رساندن تولید صیانتی بخصوص در میادین با عمر بیش از متوسط که عمده میادین کشور ما میادینی هستند که عمر متوسط خود را پشت‎سر گذاشته‎اند.

ـ تسریع در اجرای پروژه‎های گازهای همراه نفت.

ـ رعایت‎مسائل زیست‎محیطی‎طرحهاو ملاحظات ‎بومی ـ منطقه‎ای.

ـ بهبود نظام صادرات نفت و فرآورده‎ها.

ـ شفاف‎سازی فرمولهای قیمتگذاری، بهبود نظام بازاریابی، بازنگری، اصلاح و شفاف‎سازی قراردادهای نفتی و رعایت بهره‎برداری صیانتی از مخازن.

ـ تدوین روشهای اشتراک سرمایه‎گذاری با بعضی از همسایگان برای بهره‎برداری از مخازن مشترک.

ـ بمنظور تأمین منافع ملی حذف رقابت ناسالم، ضایع نشدن حقوق شریک دیگر، بهره‎برداری صیانتی از مخازن.

2 ـ برنامه‎های بخش گاز:

کشور ما دارای (26/7) تریلیون مترمکعب ذخایر اثبات شده گاز طبیعی است و (15) درصد سهم جهانی به ما متعلق است و حائز دومین رتبه پس از روسیه و از لحاظ بهره‎برداری چهارمین کشور هستیم. و از سوی دیگر بعنوان بزرگترین تولیدکننده و مصرف‎کننده گاز طبیعی در منطقه خاورمیانه شناخته می‎شویم.

ـ برنامه‎ریزی برای بهینه‎سازی مصرف انرژی جهت حداکثر سازی استفاده از گاز طبیعی.

ـ تنظیم طراز گاز کشور.

ـ بازنگری در طرحهای توسعه گاز بمنظور بازیافت اتان از گازهای تولیدی و استفاده آن مخصوصاً در صنایع پتروشیمی.

ـ برنامه‎ریزی و تسریع در اجرای پروژه‎های ذخیره‎سازی گاز طبیعی در نزدیکی مناطق مصرف برای فصول مصرف پیک.

ـ گسترش و سرعت‎بخشیدن به استفاده از گاز طبیعی فشرده CNG در ناوگان حمل و نقل سنگین و عمومی.

3 ـ برنامه‎های بهینه‎سازی پالایشگاههای موجود و ساخت پالایشگاههای جدید:

ـ ساخت پالایشگاههای جدید با استفاده از نفت خام سنگین و مایعات گازی بعنوان خوراک.

ـ بهینه‎سازی پالایشگاههای موجود در راستای مطابقت دادن تولیدات فرآورده آنها با بازار مصرف و تولید بیشتر فرآورده‎هایی سبک همچون بنزین.

ـ انجام ممیزی انرژی در پالایشگاهها.

ـ انجام تعمیرات پیشگیرانه.

ـ مدیریت نحوه مصرف مواد در پالایشگاهها بمنظور به حداقل رسانیدن هزینه‎ها.

ـ کنترل سوخت و ضایعات پسماندها.

ـ گازسوز نمودن تجهیزات انرژی‎بر پالایشگاهها.

ـ حداکثرسازی درآمدهای حاصل از نفت و گاز با تکمیل زنجیره ارزش‎صنعتی و تبدیل‎نفت و گاز به فرآورده‎هایی با ارزش افزوده بالاتر.

دراین قسمت بایستی تأکید نمایم این نکته دغدغه اخیر شما نمایندگان عزیز در روزهایی که پشت‎سر گذاشتید بود که باتوجه به خروج حدود (4) میلیارد دلار ارز از سرمایه‎های کشور برای خرید و واردات بنزین ضرورت دارد اقدامات اساسی و فوری جهت تأسیس پالایشگاهها در اینخصوص بنماییم تا ان‎شاء‎الله در سال 86 از این بابت به مرز خودکفایی برسیم.

4 ـ برنامه‎های بخش صنایع پتروشیمی:

ـ افزایش ظرفیت مجتمع‎های پتروشیمی از (15) میلیون تن محصولات قابل فروش درسال 83 به (46) میلیون تن در سال 88 و دستیابی به سهم (4/2) در جهان و (39) درصد در خاورمیانه. (جهت استحضارتان سهم ما در بازار جهانی پتروشیمی فعلاً کمتر از 1 درصد است)

ـ استفاده از گاز طبیعی بجای فرآورده‎های نفتی بعنوان خوراک.

ـ ارتقاء سهم صنایع پتروشیمی در درآمدهای ارزی کشور.

ـ بهینه‎سازی مصرف سوخت و خوراک در واحدهای پتروشیمی.

ـ تلاش برای جذب منابع جدید سرمایه‎ای از طریق گسترش سرمایه‎گذاریهای مشترک خارجی.

ـ سرعت بخشیدن بر اجرای خط انتقال اتیلن غرب و شرق کشور بمنظور برخورداری مناطق مرزی، محروم و کمتر توسعه‎یافته از مواهب توسعه صنعت نفت.

برنامه‎های گوناگونی برای بهینه‎سازی مصرف انرژی و هدفمند ساختن رایانه‎ها هست، سیاست مدیریت منابع انسانی و اصلاح ساختار صنعت نفت.

من بدلیل ضیق وقت و اینکه به سؤالات هم پاسخ بدهم و از خودم دفاع کنم، اینها را می‎گذرم و همچنین سیاستهای برنامه‎ای جهت توسعه همکاریهای منطقه‎ای و بین‎المللی، من با اجازه از محضر محترم مجلس به اینها نمی‎پردازم و موارد خاتمه بحث را مطرح می‎کنم.

درخاتمه و قبل‎از پاسخگویی به‎سؤالات، چندنکته را اشاره می‎کنم.

1 ـ مبارزه با فساد و رانت‎خواری، این امر بعنوان یک وظیفه دائمی بوده، بطور پیگیر و قاطع و بدون چشم‎‎پوشی باید انجام شود. باید قراردادها شفاف‎سازی شود، نظارتهای لازم از سوی وزارت نفت، مجلس شورای اسلامی و سایر ارگانهای ذیربط باید بر این قراردادها اعمال شود تا زمینه بروز این پدیده شوم از بین برود. بدیهی است که مبارزه با فساد نیاز به عزم ملی دارد و اقدام جدی تمام ارگانها و دستگاههای دست‎اندرکار در سطح کشور است.

2 ـ اعتقاد بنده به نقش مجلس و جایگاه مجلس شورای اسلامی، تعامل سازنده مجلس با دولت نهم و با وزارت نفت باعث افزایش بهره‎دهی اقتصادی صنعت عظیم نفت و گاز و پتروشیمی خواهدشد. بدون شک، بدون تعامل مزبور دولت قادر نخواهد بود به اهداف رشد و ارتقاء اقتصاد کشور و رسیدن به تواناییهای صنعت نفت، همچنان که شایسته این ملت بزرگوار است نائل گردد.

3 ـ چنانچه این جانب را شایسته پذیرش این مسؤولیت خطیر قرارداده و بار مسؤولیت را بردوش اینجانب بگذارید از خداوند متعال و صاحب کونین، امام عصر و زمان (عجل‎الله تعالی فرجه‎الشریف) استمداد خواهم جُست تا با تلاشهای شبانه‎روزی اینجانب و مجموعه بزرگ متخصصان و کارشناسان صنعت نفت و با همکاری همه مجموعه‎های ذیربط در قوای سه‎گانه مخصوصاً شما نمایندگان ملت شریف ایران، سیاستها و اهداف تعیین‎شده صنعت نفت را بمنصه ظهور برسانم.

درخاتمه بازهم و بار دیگر تأکید می‎نمایم بعنوان احدی از خادمان ملت شریف ایران هیچگاه در راستای تصاحب منصبی کمترین سعی و تلاش نداشته‎ام و امروز هم که ریاست محترم‎جمهور اینجانب را بعنوان وزیر نفت به مجلس محترم معرفی نموده‎اند از آنجهت که مأموریتی در جهت خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که خونبهای هزاران شهید گلگون‎کفن این مرز و بوم می‎باشد با نیت عبادی و الهی پذیرفته و خود را هم‎اکنون در معرض قضاوت و تصمیم شما نمایندگان عزیز ملت در راستای منافع نظام و تأمین‎کننده منافع ملی می‎دانم و هرآنچه باشد حقیر نیز به آن خرسند خواهم بود. یقیناً تصمیم حکیمانه و خردورزانه نمایندگان ملت و خصوصاً خانواده معظم شهداء، قلب ملت ایران و قلب خانواده معظم شهداء را که خود بنده در زمره آنان هستم مسرور خواهد نمود.

اما پاسخ به سؤالات:

البته بنده بدلیل اینکه در یک خانواده روحانی و مذهبی به دنیا آمده‎ام و (51) سال سن دارم، حداقل (45) سال است با مجالس مذهبی آشنایی دارم و پای منابر وعظ و خطابه بزرگ شده‎ام. با مقوله مظلومیت آشنا هستم، اینرا ما بارها شنیده‎ایم. مظلومیت فقط متعلق به دورانی نبود که مولا علی (علیه‎السلام) وقتی در مسجد مورد شمشیر ابن ملجم واقع شد گفتند علی در مسجد چکار می‎کرد؟! این ممکن است درهر وقت تاریخ اتفاق بیفتد. من جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد را به شهادت می‎طلبم وقتیکه به بنده پیشنهاد اینکار را فرمودند، من عرض کردم آقای دکتر احمدی‎نژاد! آماده رفتن روی میدان مین هستم، ایشان از این وضعیت و بدتر از این بنده را هشدار دادند و بنده با آمادگی به این میدان آمدم.

اول، «وزیر پیشنهادی در هیچ زمینه نفتی ارتباط تحصیلی ندارد». من در کمیسیونها عرض کردم محال است در صنعت نفت کسی را پیدا کنید که بتواند با تمام این صنعت آشنا باشد. هر مقوله این صنعت، تخصص خودش را نیاز دارد. بنده عرض کردم با کمک شما و با حول و قوه الهی از مجموعه توانمند (140)، (150) هزار نفری متخصصین این صنعت بهره خواهم جست و تمام زمینه‎های تخصصی را وزیر نفت به این وسیله دارا خواهد بود و بر این اعتقاد هم پای می‎فشارم.

دوم، «سوابق تجربی وی ارتباطی ندارد». (17) سال درکنار صنعت عظیم پتروشیمی کار کرده‎ام. تمام زمینه‎سازی و میزبانی سرمایه‎گذاریهای کلان را انجام داده‎ام. چطور این تجارب ارزشمند را می‎فرمایید که بی‎ربط و بی‎ارتباط است؟ کاملاً ارتباط دارد. مشکل اصلی توسعه‎ ما در صنعت نفت، زیربناهاست. مشکل داریم بلحاظ اینکه زیربناها آماده نیستند. توسعه انفجاری انجام می‎شود و مردم دچار مشکل می‎شوند.

سؤال سوم، «درک و شناخت سیاسی ندارد». من (10) سال از سابقه کارم را در وزارت کشور بوده‎ام، فرماندار بوده‎ام، معاون عمرانی استانداری بوده‎ام، مشاور استاندار بوده‎ام، امیدوارم سه ابلاغ که جناب آقای ناطق‎نوری به بنده دادند و یک ابلاغ که آقای محتشمی دادند قبول بفرمایید که آنها بعنوان بالاترین مرجع سیاسی کشور پذیرفتند که بنده درک و فهم و شعور سیاسی دارم.

چهارم، «تخصص فنی ندارد». نمی‎دانم تخصص فنی چیست؟ آیا اگر دست روغنی باشد و لباسم چرب باشد این تخصص است؟ بنده تحصیلات دانشگاهی خود را در یکی از بهترین دانشگاههای کشور در سال 50 شروع کردم و درسال 54 در مقطع کارشناسی تمام کرده‎ام و از طریق کنکور و بدون هرگونه امتیاز و رانتی در سال 65 مجدداً به دوره کارشناسی ارشد آمده‎ام و در رشته معماری کارشناسی ارشد را گرفته‎ام. حداقل می‎توانم به این عنوان بگویم در یک کار، بنده متخصص هستم و آقایان، برادران عزیز، خواهران گرامی بدانید! در صنعت نفت مشاغل فنی و غیرفنی تقسیم‎بندی شده، رشته بنده را بعنوان رشته فنی پذیرفته‎اند و وجود دارد نه بخاطر بنده، این رویه از قبل از انقلاب هم وجود داشته، رشته معماری جزء رشته‎های فنی است.

فرمودند که «آشنایی و تحلیل ندارد». بهرحال صنعتی است گسترده، خود فرمودید (150) شرکت فرعی دارد که یکی از این شرکتهای فرعی، شرکت ملی نفت ایران است و یکی دیگر شرکت گاز، یکی دیگر شرکت ملی صنایع پتروشیمی (رئیس ـ آقای موسوی فیروزآباد! ظاهراً شما همه مسائل حوزه انتخابیه خود را می‎خواهید امروز حل کنید) چطور انتظار است که در سطح این صنعت فردی پیدا شود که تحلیل از تمام واحدها داشته باشد؟ از بالادست، از پایین‎دست، همه آدمها را بشناسد، (150) هزار نفر است. حداقل (1000) مدیر ارشد دارد.

فرموده‎اند «به مافیای نفت اعتقاد ندارد». من نمی‎دانم، در کمیسیونها بارها این از من سؤال شد، بنده گفتم فساد هرکجا هست، وظیفه است با آن برخورد شود. منتها این را عرض کردم فقط بایستی وزیر نفت انتخاب شود با فساد مبارزه کند؟ این وظیفه یک نفر است؟ حالا فرض کنید این وزارتخانه مدتی دیگر هم بدون وزیر باقی بماند، بایستی فساد ادامه داشته باشد؟ برخورد با فساد باید نهادینه شود. عزم جدی داشته باشیم و پای مسأله بایستیم. بنده در صحبتهایم عرض کردم هرکجا دستی به این بیت‎المالی که در حیطه مسؤولیت بنده باشد دراز شود این دست را قطع خواهم کرد و زمینه‎سازی دست‎درازی را ان‎شاء‎الله از بین می‎بریم. قراردادها باید شفاف‎سازی شود. هم محتوای قراردادها و هم نحوه مذاکرات. در شرکت ملی صنایع پتروشیمی قراردادها در منظر چشم تمام پیمانکاران باز می‎شود، زیر دستگاه «Over Head» قراردادها، قیمتها را روی یک صفحه اسکرین بزرگ می‎گذارند همه مطلع می‎شوند. در چنین حالتی چطور می‎شود زد و بند بوجود بیاید؟ باید شفاف‎سازی شود.

«عدم برخورداری از دیدگاه مستقل و روشن». برادران عزیز! سوابق سیاسی بنده را در وزارت کشور ببینید. دو ابلاغ از جناب آقای ناطق نوری داشتم، یک ابلاغ از آقای محتشمی، این نشاندهنده این استقلال در مواضع است. وظیفه‎ام را انجام می‎دهم، اعتقاداتم را برای خودم نگاه می‎دارم، بیت‎المال مملکت، موقعیت شغلیم را وجه‎المصالحه اهداف گروهی و باندی و جناحی قرار نداده‎ام و ان‎شاء‎الله نخواهم داد.

در داخل برنامه‎ها تناقض وجود دارد؛ اگر بنده در جایی گفتم که نفت خام را باید افزایش تولید بدهیم، در جای دیگر گفته‎ام باید ظرفیتهای پالایشی و صنایع پتروشیمی را افزایش بدهیم و فرآورده بفروشیم. نمایندگان محترم! طبیعی و بدیهی است بودجه سالانه کشور در اینجا تصویب می‎شود. بایستی مرکز تأمین این هزینه‎ها وجود داشته‎باشد. اگر مجلس تکلیف کند که مقدار نفت فروشی، این مقدار باشد مگر وزیر نفت حق دارد با این مقابله کند؟ افتخار من رعایت قانون است، قانونگرایی از ویژگیهای بنده است. هرکجا بوده‎ام از نظم و انضباطی که رعایت می‎کرده‎ام زبانزد بوده‎ام. اگر قرار است نفت خام بفروشیم بلحاظ تحقق درآمدهای کشور است تا به این ملت محروم براساس وعده‎های دولت کریمه خدمتگزار بشود سرویس داد و توسعه و رفاه را به خانه‎ها و به شهر و ولایت آنها برد.

رئیس ـ آقای تسلطی! به‎حسب ظاهر، وقت جناب‎عالی تمام است. آن صحبتهایی که من در ضمن صحبت شما کردم، تذکرهایی که می‎دادم آن به‎ وقت شما اضافه می‎کند. یکی دو دقیقه فرصت هست که نتیجه‎گیری بفرمایید.

تسلطی ـ فرموده‎اند که بنده در برنامه گفته‎ام بایستی مخصوصاً برای خانوارهای کم‎در‎آمد برنامه‎ریزی کاهش مصرف انرژی کنیم. جناب آقای احمدی‎نژاد! این افتخار دولت جناب عالی است که کاری کند مردمی که پول ندارند، این پولشان هدر نرود. بخاری در خانه مردمی که پول ندارند (3) برابر گاز می‎سوزاند. ماشین زیر پایش (3) برابر استاندارد جهانی بنزین مصرف می‎کند. اگر ما کاری کنیم که مصرف سوخت آن ماشین پایین بیاید و صرفه‎جویی در مصرف انرژی شود، این بد کاری است؟ آیا وقتی نگذاریم پولش را دور بریزد، آوردن پول نفت به خانه مردم محسوب نمی‎شود؟

به وابستگی معتقد هستم؛ عملکرد (17) ساله، تکیه کامل برتوانمندی داخل کشور نشاندهنده این است. کسی نمی‎تواند اینرا نفی کند. استفاده کامل از ظرفیت مهندسی کشور، استفاده کامل از ظرفیتهای ساخت کشور، استفاده کامل از پیمانکاران کشور، این از ویژگیهای سابقه کاری بنده است. سؤال آن سخت نیست، همینطور که برای خیلی از چیزهایی که در زندگی خصوصی من بررسی شد، می‎شد یکچنین ویژگی بیّنی را سؤال کرد.

«آیا خود را شایسته می‎دانید؟» به ما یاد نداده‎اند وقتی در یک میدانی دعوت بکار می‎شویم (و آنهم به تعبیر بنده، جناب آقای احمدی‎نژاد! بنده حاضرم روی میدان مینی که فرمودید بیایم) بگویم نه! اگر ایشان فرمانده جنگ بود و در جبهه بودیم، می‎گفت آقای تسلطی برو روی مین، من باید عافیت‎طلبی می‎کردم؟ من معیارهای ایشان را قبول داشتم. بنده هیچوقت نمی‎آیم بگویم که بنده چقدر لیاقت دارم. این خود بزرگ‎بینی است. تشخیص دادند، بنده هم اطاعت کردم.

«چقدر در ماهشهر است، چقدر در تهران است؟» بنده شرکتی را اداره می‎کنم که طبق قانون، دفتر مرکزی شرکت و اساسنامه ملزم می‎کند مدیرعامل باید در تهران باشد، دفاتر قانونی شرکت باید در تهران باشد ولی آقایان! بدانید بنده بچه کاشان هستم اما سالهاست نماز و روزه‎ام در کاشان بصورت قصر است. در ماهشهر بنده نماز و روزه‎ کامل می‎گیرم آنجا وطن بنده است.

فرمایشات دیگری، چون من بهرحال نتوانستم تطبیق بدهم که از افکار «س» حمایت می‎کند یا… اینها بهرحال خواهش من این است، یادمان باشد آبروی یک مسلمان، نمی‎گوییم آبروی یک فردی که برای وزارت نفت معرفی شده و قرار است در صحنه‎های بین‎المللی از حقوقی که شما دلتان برایش سوخته دفاع کند، آنرا نمی‎گویم، آبروی یک مسلمان از خونش بالاتر است! چطور می‎شود جرأت داد، چطور زندگی سراسر مبارزه و افتخار پدر بنده را  نمی‎بینید؟ چطور شهادت برادر بنده را نمی‎بینید؟ حرف، یکی بصورت در گوشی بدون هیچگونه مدرکی سند می‎شود؟! جواب خدا را می‎خواهیم چه بدهیم؟ همه از خدا مایه می‎گذارند می‎گویند بخاطر خدا آبروی فلانی را بردیم. خدایا! تو شاهد باش من در محضر حضرت ولی‎عصر، در خانه ملت از همه کسانیکه برای بنده هرچه گفتند، سزا و ناسزا از همه گذشتم. تقاضای هیچ ترحمی هم ندارم، قسمت بود «علی‎عینی» با کمال میل، قسمت نبود چیزی را از دست نداده‎ام. افتخار می‎کنم که آماده پذیرش یک مسؤولیت سنگین بوده‎ام و در پیشگاه مردم و خداوند ان‎شاءالله روسفید خواهم بود.

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

والسلام‎علیکم و رحمه‎الله ‎و ‎برکاته

(تعدادی‎ از نمایندگان ـ احسنت)

رئیس ـ از آقای تسلطی خیلی متشکریم و همچنین از

رئیس‎جمهور محترم جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد تشکر می‎کنیم، وزرای محترم و مشاوران رئیس‎جمهور، معاونان ایشان که امروز در مجلس حضور داشتند، صرف وقت کردند و ما آماده رأی‎گیری هستیم. خواهش می‎کنم اجازه بدهند که آقای رئیس‎جمهور مجلس را ترک کنند. خیلی لطف کردید. وزیر راه را همراهی کنید، از جناب آقای رحمتی هم تشکر می‎کنیم همانطور که می‎دانید ملاک ما برای شمارش آراء تعداد است ورقه‎ای رأیی است که توزیع کردیم.

کلهر ـ تذکر دارم.

رئیس ـ آقای کلهر تذکر دارند، بفرمایید. مختصر بفرمایید، مطمئن باشید اگر داخل در موضوع باشد گوش می‎کنیم.

ابوالفضل کلهر ـ بسم الله الرحمن الرحیم

مواد (98) و (127) را من خدمت جناب عالی قرائت می‎کنم.

ماده (98) ـ تشخیص عده حضار با استفاده از تابلوست که در اول هر جلسه و قبل از اخذ آراء بوسیله رئیس جلسه اعلام می‎شود. تبصره آن: درصورتیکه تابلو خراب شود حداکثر تا پایان همان جلسه تشخیص عده حاضر با منشیان خواهد بود و هیأت رئیسه موظف است قبل از انعقاد جلسه به تعمیر و اصلاح تابلو اقدام نماید.

ماده (127) ـ به مجرد اعلام اخذ رأی توسط رئیس جلسه تعداد نمایندگان حاضر در جلسه به استناد دستگاه شمارشگر اعلام و بلافاصله اخذ رأی بعمل می‎آید.

آقای رئیس ببینید! الان شما یکسری کارت توزیع کردید، ممکن است تعدادی از نمایندگان الان کارت زده باشند و خارج شده باشند. لذا ملاک، تعداد ورقه‎های توزیع شده نمی‎تواند باشد و تعداد تابلوست که شمارشگر نشان می‎‎دهد چه عده‎ای هستند. لذا جناب‎عالی هم قبل از رأی، تعداد آراء را باید اعلام کنید.

رئیس ـ خیلی متشکر، چون من جواب این تذکر را قبلاًٌ به آقای عبداللهی دادم شما از ایشان سؤال بفرمایید، خیلی ممنون و متشکرم. دوستان در جای خودشان قرار بگیرند، ما هنوز رأی‎گیری را شروع نکرده‎ایم، هیچکس ایستاده نباشد، هنوز برای کارت گرفتن بعضی‎ها مراجعه می‎کنند. تعداد کارتهای توزیع شده 261 کارت است. باز توضیح می‎دهم علت اینکه این تعداد با عدد مذکور در تابلو نمی‎خواند این است که بعضی از نمایندگان ممکن است کارتشان را نیاورده باشند، حضور دارند و اگر کسی هست که بدون کارت آمده خوب است بگوید این عدد هم تصحیح بشود که آن تذکر آقای کلهر هم مراعات بشود. اگر این احتمال نبود ما اصراری نداریم که بگوییم حتماً می‎خواهیم برخلاف عدد رفتار کنیم، ولی وقتی 261 نفر آمدند، کارت گرفتند و ما هم هرکسی که خواست بیرون برود کارتش را گرفتیم و دوباره موقع ورود به ایشان داده‎ایم ما یقین داریم 261 نفر در مجلس هستند، دیگر این خلاف منطق است که بگوییم چون تابلو 255 را نشان می‎دهد 261 نفر نیستند، این از این جهت است. هرکس بخواهد بیرون برود اینجا مراقب هستند و کنترل می‎کنیم.

رأی‎گیری را آغاز می‎کنیم، رأی‎گیری برای رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی رئیس‎جمهور برای وزارت نفت آقای سیدمحسن تسلطی است. حضار 261 نفر، همکاران من جهت رأی‎گیری گلدانها را خدمت نمایندگان ببرند، کسی هم از مجلس خارج نشود. چون رأی‎گیری مفصلی نیست ما ظرف چند دقیقه به نتیجه می‎رسیم.

(اخذ رأی با ورقه بعمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)

رئیس ـ طبق سنتی که همیشه موقع رأی‎گیری با ورقه داشتیم من از چند نفر از نمایندگان هم دعوت می‎کنم در شمارش آراء با منشی‎ها همکاری بکنند و در این دعوت از فراکسیونهای مختلف دعوت می‎کنم. از آقای بروجردی دعوت می‎کنم بالا تشریف بیاورند. از آقای فتاحی نماینده محترم ارومیه دعوت می‎کنم، از آقای گرامی‎مقدم دعوت می‎کنم بالا تشریف بیاورند. آقای موسوی (الیگودرز) هم (بعد از اینکه رأیشان را دادند) بالا تشریف بیاورند. غیر از این چهار نفر هیچکس دیگر هم بالا تشریف نیاورد و منشی‎ها و این چهار نفر آراء را شمارش می‎کنند. شما هم مثل دسته گل حضور داشته باشید تا ظرف چند دقیقه نتیجه اعلام بشود. (یکی از نمایندگان ـ از خانمها هم دعوت بفرمایید) از خانمها هم دفعه بعد دعوت می‎کنیم!

یکی از نمایندگان ـ دفعه بعد یعنی چه؟!

تمدن ـ اینهایی که گفتید یعنی چه؟!

رئیس ـ خوشبختانه من نمی‎شنوم چه می‎گویید!

مولاهویزه ـ دو تا «لر» را بالا دعوت کردید!

رئیس ـ چه بهتر، بهرحال الوار برای محکمی است!

غیر از منشی‎ها و آن چهار نفری که بنده شمردم و آقای مهندس باهنر که برای همکاری در شمارش آراء دعوت کرده‎ام کسی پشت‎سر من در این جایگاه هیأت رئیسه نباشد.

نمایندگان محترم در صندلیهای خودشان قرار بگیرند نتیجه آراء را اعلام بکنم. دوستان هیأت رئیسه هم در صندلیهای خودشان بنشینند، نمایندگانی که برای کمک به شمارش آراء تشریف آورده بودند به صندلی خودشان برگردند، من از زحمتی که کشیدند تشکر می‎کنم.

من نتیجه رأی‎گیری برای وزیر نفت را اعلام می‎کنم؛ تعداد نمایندگان حاضر در مجلس 261 نفر، تعداد آراء ریخته شده به گلدان 254 رأی، تعداد آراء موافق 77 رأی، تعداد آراء مخالف 139 رأی و تعداد آراء ممتنع 38 رأی. به این ترتیب آقای سیدمحسن تسلطی که برای وزارت نفت پیشنهاد شده بودند از مجلس رأی اعتماد نگرفتند.

9 ـ اسامی تأخیرکنندگان

تأخیرکنندگان جلسه امروز عبارتند از آقایان: نورالدین پیرمؤذن‎ (یکساعت و 45 دقیقه) ـ سلیمان جعفرزاده (یکساعت و 34 دقیقه) ـ کاظم جلالی (دو ساعت و 3 دقیقه) ـ کمال دانشیار (39 دقیقه) ـ محمدحسن دوگانی‎آغچغلو (26 دقیقه) ـ سیدحسن شجاعی‎کیاسری (یکساعت و 38 دقیقه) ـ قیصر صالحی (یکساعت و 20 دقیقه) ـ رضا طلایی‎نیک (48 دقیقه) ـ سیدحسن عباسی (یکساعت و 12 دقیقه) ـ سیدقباد مرتضوی‎فارسانی (38 دقیقه) ـ سیدنظام مولاهویزه (یکساعت و 21 دقیقه) ـ محمدحسین نژادفلاح (25 دقیقه) و فریدون همتی (یکساعت و 29 دقیقه).

10 ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

رئیس ـ جلسه بعدی مجلس ساعت (8) صبح روز یکشنبه سیزدهم آذرماه 84 ان‎شاءالله برگزار خواهد شد. دستور جلسه را هم به اطلاع نمایندگان خواهیم رساند. ختم جلسه را اعلام می‎کنم. از میهمانان عزیز هم یکبار دیگر سپاسگزاری می‎کنم.

(جلسه ساعت 12/15پایان یافت)

رئیس مجلس شورای اسلامی

غلامعلی حدادعادل

 

 

 

مشروح مذاکرات مجلس شوراي اسلامي – جلسه ۱۶۶
شماره ۰
شماره ویژه نامه:
سال صفر
تاریخ: پنج‌شنبه،۱ دی ۱۳۸۴